Mobil

Nokia QWERTY klavyeli telefon üretecek!

QWERTY klavyeli telefonlara bir yenisini daha ekliyor.

Nokia QWERTY klavyeli telefon üretecek!

24 Nisan’da Nokia’nın Lumia 928’i tanıtacağından bahsetmiştik. Model numaralarından yola çıkılarak yapılan tahminlere göre 928’in Lumia’ların yeni amiral gemisi olacağı belirtiliyordu. Bugün gelen habere göre Nokia’nın 24 Nisan için başka planları da var gibi görünüyor.

Neredeyse resmi diyebileceğimiz bir söylentiye göre Nokia QWERTY telefon tanıtacak. 2 gün sonra yeni telefonlarını tanıması beklenen Nokia’nın yeni telefonlarına QWERTY girişimi açıkçası şaşırttı diyebiliriz. BlackBerry’nin üretim hızının düşüşüyle Nokia bu alandaki istekleri karşılayacağını düşünüyor gibi görünüyor. Daha önce de Nokia E7 gibi QWERTY telefonlar çıkarmıştı ancak düşük seviye olduğundan fazla rağbet görmemişti.

1366631453_nokia-qwerty-lead.jpg

Yeni QWERTY klavyeki Nokia’nın teknik özellikleri hakkında bilgi bulunmuyor. 2 gün sonra tanıtılacak Nokia’nın yeni telefonunun Asha serisine ait olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Asha serisi telefonlar gibi orta seviye özelliklerle geleceği belirtiliyor.

Nokia toparlanmak adına QWERTY klavyeye tekrar girdiğine göre gidişatının iyi olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca yeni çıkan Nokia’ların ilk olarak Asya ve Avrupa’da satışı başlayacak. Yeni gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yorumlar
üzücü bir haber.
Cevapla
Gakko
Qwerty telefonu kim nedecek le bu saatten sonra.
Cevapla
ss
Nokia doğru adimlar atıyor.
Cevapla
QWERTY
bunlar bana özeniyorlar :)
Cevapla
♥crazy Xperia♥
Sanmıyorum şu saatten sonra tutacağını.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.