Mobil

Nokia ürün tanıtımlarını hızlandıracak

Lumia 1020'yi tanıtan Nokia, geleceğe dair planlamasında da söz etti.


Akıllı telefon segmentinde rakipleriyle rekabet halinde olamayan ve buna sebep olarak Symbian platformundan çekilerek Windows Phone tarafına geçen Nokia, geçtiğimiz yıllara nazaran daha iyi satışlar gerçekleştiriyor olsa da, henüz Samsung, Apple, Sony ve LG gibi üreticilerle rekabet edecek seviyede değil.

Windows Phone 8 platformunun donanım noktasında üreticileri kısıtlaması sebebiyle iddialı ürünler sunamayan Nokia, bu sebeple telefonlarından kamera yeteneklerini ön plana çıkardı. Ancak önümüzdeki aylarda sunulması beklenen güncelleme ile WP8 platformunun hem Full HD çözünürlüğe hem de dört çekirdekli işlemcilere destek verecek olması, Finlandiyalı üreticiyi donanım tarafında daha iddialı ürünler sunmaya itecektir.

1373619404_nokia-lumia-720.jpg

Halihazırda kimi ürünlerin bekletildiği bildirilirken, Nokia’nın özellikle önümüzdeki çeyrekten itibaren ürün tanıtımlarını hızlandıracağı da gelen bilgiler arasında. Dün Lumia 1020 için düzenlenen etkinlik kapsamında konuşan Nokia cihazlardan sorumlu başkanı Jo Harlow, şu an için her bütçeye uygun ürünler sunduklarını aktarırken, ilerleyen süreçte ürün gamını daha hızlı yenilemek amacında olduklarının altını çizdi.

Amaçlarının sadece piyasaya telefon sunmak olmadığını  ifade eden Harlow, “Söz konusu telefonların daha fazla yenilik getirmesi öncelikli hedeflerimizden biridir” şeklindeki değerlendirmesi etkinlikte yapılan brifingde dikkat çeken ayrıntılardan biri oldu.

Windows Phone 8 platformunda mağaza zenginliğinin istenilen seviyeye ulaşması (Android, iOS) ve işletim sisteminin donanım noktasında üreticileri özgür bırakması, Nokia’yı akıllı telefon platformunda daha iddialı bir konuma getirecektir. 

Yorumlar
Diren nokia
Cevapla
sireno
nokia donanim olaraktan da en iyi telefonu cikarsa bile marketini gelistirip buyutmedigi surece dusmeye mahkumdur gerci marketle ilgilenmesi gereken windows. ama neyse genede tek suclu nokia tek bir isletimsistemine diretecegine htc sony samsung gibi. hem windows hem android yuklu telefonlar cikarsaydi piyasanin bir numarasi olurdu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.