Mobil

Samsung gelecekte esnek ekrana ve sağlığa odaklanacak

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Samsung, mobil dünyasında birey sağlığına yönelik çalışmalar içerisinde.


Halihazırda mobil dünyasının bir numarası olan Samsung’un, cihazları oluşturan argümanların büyük bölümünü kendi tesislerinden oluşturuyor olması Güney Koreli üreticiye önemli bir avantaj kazandırmaktadır. Şirket aynı zamanda başta Apple olmak üzere dünyanın önde gelen üreticilerine de tedarik sağlamaktadır.

Sağlanan tedarikler arasında özellikle ekran cephesinde önemli gelişmeler sağlanırken, Samsung’un bu noktada AMOLED ekran ile bir devrim gerçekleştirdiği herkesin malumu. Ancak Samsung, panel üretiminde geleceğin teknolojisi olarak esnek ekranları görüyor. LG ile büyük bir rekabetin yaşandığı esnek ekran üretiminde henüz yeterli üretim kapasitene ulaşılmış değil. Üstelik üretim aşamasında aşılması gereken ya da bakşa bir ifadeyle daha da basitleştirilmesi gereken yöntemler var.

1373615391_1372576226oled-esnek-3.png

2015 yılından itibaren başta akıllı telefon ve tabletlerde kullanılması öngörülen esnek ekranların ilerleyen yıllarda ise teknolojinin birçok noktasında yer bulması bekleniyor.

Güney Koreli üreticinin önümüzdeki süreçte daha fazla odaklanacağı bir diğer alan ise sağlık olacak. Galaxy S4’te yer alan S-Health uygulaması ile bir başlangıç yapan Samsung’un önümüzdeki yıllarda mobil cihazlarda sağlayacağı özel bir çip ve sensörler sayesinde sağlık noktasında daha fazla detayı sunmayı hedefliyor. Üstelik bu detaylar eş zamanlı olarak video şeklinde görüntülenecek ve dilenirse kişinin doktoruna da sunulacak. Samsung bir nevi akıllı telefonumuzu evdeki doktorumuz haline getirecek. Geleceğin teknoljisi şimdiden heyecan yaratıyor. 

1373615314_samsung-galaxy-s3-health-app.jpg

Yorumlar
Ömer
Samsung yarın matarli ekran çıkartsa şaşırmam .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.