Nokia, Windows Phone 7 için yeni kamera ekstralarını duyurdu

Hâlihazırda Windows Phone 8 platformunda yer alan çekim modları Windows Phone 7'ye de sunuldu.

Nokia, Windows Phone 7 için yeni kamera ekstralarını duyurdu

Nokia, Windows Phone 7 ile çalışan telefonları için bazı kamera uygulamaları duyurdu. Cinemagraph ve Kamera ekstraları olarak adlandırılan yeniliklerden ilk aşamda Lumia 900, 800 ve 710 modelleri yararlanabilecek. İlerleyen süreçte ise söz konusu kamera yazılımları Lumia 610 ve 510 modellerine sunulacak.

Cinemapragh, birkaç saniyelik videolar çekmenizi sağlayarak bir nevi hareketli görseller oluşturmanızı sağlıyor. Dilerseniz yapacağınız ayarlamalarla resmin sadece belirli bir bölgesine de hareketlilik getirebilirsiniz. Çektiğiniz görselleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Diğer kamera ekstralarına baktığımızda ekstra akıllı çekim modları, aksiyon çekim ve panoramik çekim seçenekleri kullanıcılara sunuluyor. Akıllı çekim modunda istenmeyen hareketleri resim üzerinden kaldırabilir; panoramik çekimde ise etrafınızda olup bitenleri tek bir kareye daha fazla sığdırabilirsiniz. Uygulamaları Windows Phone uygulama mağazasından indirebilirsiniz. Detaylara ise aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.