Mobil

Nokia X için yeni bilgiler geldi!

Nokia X, isminin işaret ettiğinin aksine bir iPhone X gibi amiral gemisi değil orta seviye bir model olacak. Ek olarak Nokia 9 hakkında da yeni bilgiler mevcut.


Büyük merakla beklenen yeni Nokia X, 27 Nisan tarihinde kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Nokia X, isminin işaret ettiğinin aksine bir iPhone X gibi amiral gemisi değil orta seviye bir model olacak. 2014 yılında çıkan orijinal Nokia X’in modern hali olarak görülen telefon, kısa süre önce CCC sertifikasyon sisteminde göründü. TA-1099 ve TA-1109 olmak üzere iki farklı versiyon halinde görülen telefon, “5V/2A” 10W şarj sistemi kullanıyor. Yani hızlı şarj desteği maalesef yeni telefonda olmayacak.

Teknik olarak henüz resmi bir detaylandırma sunulmuş değil. Ancak sızan bilgilere göre telefonun fiyatlandırması o kadar da üst seviyelerde olmayacak. 

Buna ek olarak merakla beklenen bir diğer telefon Nokia 9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmış bulunuyor. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak. 

Tüm bu sızıntılar 27 Nisan'da son bulacak ve yapılacak lansman sırasında yeni Nokia telefonlarımız hakkında daha detaylı bilgiler edinmiş olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.