Mobil

Samsung ile emojili konuşma devri geliyor!

Samsung, yakın gelecekte kullanıcıların emojiler ile görüntülü konuşma yapmasını sağlayacak. Teknoloji devi bu konuda bir patent başvurusunda bulundu.


Samsung, yakın gelecekte kullanıcıların emojiler ile görüntülü konuşma yapmasını sağlayacak. Şirket, kullanıcılarının yüzlerinin 3 boyutlu modellerini kullanarak birbirleriyle görüntülü sohbet etmelerini sağlayacak bir patent başvurusunda bulundu. Ancak bu gelişme hemen kullanıcıların yüzünü güldürmesin çünkü daha üzerinde çalışılması gereken fazlasıyla iş yükü mevcut.

Samsung, "Mevcut video iletişim sistemleri, genelde yüksek bant genişliği gerektirir ve sinyalin başka bir cihaza iletilmesinden önce tüm görüntü dizilerinin üretilmesi ve sıkıştırılması gerektiğinden, doğal olarak epey bir gecikme süresi vardır.” dedi. Ayrıca kullanıcılar görüntülü sohbet ederken senkronize olamayabileceklerini de belirtti.

Ek olarak Samsung; "Bant genişliği azaltmak için kullanıcıların gerçek yüz ifadelerini ve hareketini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilen bir görsel iletişim sistemine ihtiyaç var." Bu durum kendinize özel bir avatar oluşturup, insanların onlarla konuşmasını sağlayacak. Eğer bu patent başvurusu onaylanırsa, gelecek günlerde daha kesintisiz görüntülü konuşabileceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.