Mobil

Nokia X6 tanıtım tarihi açıklandı

Nokia X6 akıllı telefonun yılan hikayesine dönen tanıtım tarihi sonunda belli oldu.

Nokia X6 tanıtım tarihi açıklandı

İsim hakkı HMD Global'de bulunan Nokia markasının yeni akıllı telefonu Nokia X6'nın tanıtım tarihi belli oldu. Uzun süredir üzerinde çeşitli spekülasyonlar yapılan Nokia X6, 16 Mayıs'ta Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleştirilecek bir etkinlikte tanıtılacak. Daha önce Nokia X6 akıllı telefonunun fotoğrafları internete düşmüştü. Şimdi de basına gönderilen davetiyede telefonun görüntüsü yer alıyor.

Davetiye ile beraber paylaşılan Nokia X6 fotoğrafında telefonun çentikli bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Bu çentikli tasarıma alt yüzde ekrana entegre bir parmak izi okuyucu da eşlik ettiği gözlerden kaçmıyor.

Telefonun sadece ön yüzünün göründüğü tasarım dışında ek bir bilgi bulunmuyor. Telefonun daha önce 27 Nisan tarihinde tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu beklenti tam olarak karşılanmadı ve akıllı telefon bu tarihte tanıtılmadı. Nokia X6'nın aynı zamanda Nokia X olarak isimlendirildiğini de belirtelim. Ancak bu resmi bir isimlendirme değil.

Telefonun bugüne kadar ortaya çıkan özellikleri arasında 18:9 ekran oranı, ekrana gömülü parmak izi sensörü, metal bir çerçeve, ve arka yüzde dual kamera teknoojisi bulunuyor. Bu özelliklerin de resmi bilgi olmadığını belirtmekte fayda var. Nihai üründe bu teknik özelliklerin değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.