Mobil

Nokia’dan Apple’a destek!

Yargılama süreci devam ederken, Apple'a hiç beklemediği bir yerden destek geldi

Nokia’dan Apple’a destek!

Samsung ve Apple arasında Amerika’da devam eden patent davasında süreç tüm hızıyla devam ederken, söz konusu bazı gelişmeleri kısa süre önce sizlere duyurmuştu. Apple’ın tazminat miktarını 3 katına çıkarma isteği mahkeme heyeti tarafından reddedilirken; Yargıç Lucy Koh, 1.05 milyar dolarlık tazminat miktarını %43 oranında azalttı.

Devam eden dava kapsamında taraflar mahkeme heyetine bir dizi taleplerde bulunmuştu. Apple’ın patent ihlali yapan 26 Samsung’un cihazına satış yasağını getirilmesi talebi de heyet tarafından kabul görmezken, şirket soluğu bir üst merci olan temyiz mahkemesinde almştı.
1362641611_applesamsungruling610x426.jpg

Yargılama sürecinde bu gelişmeler yaşanırken, Apple’a hiç beklemediği bir cepheden destek geldi. Nokia’nın mahkeme heyetine gönderdiği mektupta, patentlerin teknoloji gelişimine verdiği katkıdan söz ederken, gelişime yön veren bu patentlerin ihlali söz konusu olduğunda ise ürünlerin yasaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Apple ve Nokia arasında patent anlaşmazlığı yaşanmış ve gelişme mahkeme koridorlarına kadar gelişmişti. Daha sonra Apple’ın ihlal ettiği patentler için telif hakkı ödemesiyle sorun çözülmüştü.

Yorumlar
?
memo3 herşeye de yorum yapma... GS ne alaka.. kuyruk acın mı var?
Cevapla
s@mi
zknbyg benim yorumlarimdan rahatsız olmuşsun sanki.ben sürekli burayı takip ediyorum.dusuncelerimide yazıyorum.bu platform onun için kurulmuş. konuya gelirsek patent önemli bir olay eğer kopyacilik varsa ki var kopyacilar verdikleri zarar ölçüsünde para odesinler.nasıl apple nokiaya oduyorsa samsungda apple ye ödesin.bi buluş yapıyorsun sonra bu diğerleri tarafından kullanılıyor . tabiki buluşun sahibi haklı .
Cevapla
ss
Samsung u çekemeyenler yardımlaşma derneği
Cevapla
Misafir
Bu tamda "körler sağırlar birbirini ağırlar" misali. Yazık saha içinde gücü yetmeyenlerin saha dışı davranışları bu işler. Rakibinle baş edemiyorsan çekilirsin köşeye. Hani derler ya "iki kişinin arasına girene b.k yemek düşer" Nokia bu davranışla hiçte iyi yapmadı.
Cevapla
Memo03
Ha Nokia ha Galatasaray, ikiside birbirinden cirkef...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.