Mobil

Nokia'dan Windows Phone 8'li telefonlar geliyor!

Nokia, dört yeni akıllı telefonunu Nokia World Conference etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunacak.

Nokia'dan Windows Phone 8'li telefonlar geliyor!

Nokia World Conference etkinliği Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Nokia'nın bu etkinlik kapsamında yeni akıllı telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

1338394664_nokia.jpg

Geliştiricilerden sızdırılan haberlere göre Nokia önümüzdeki aylar içerisinde Alpha, Phi, PurePhi ve PureLambda adını vereceği dört yeni akıllı telefonunu Nokia World Conference etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunacak.

Verilen bilgilere göre bu akıllı telefonların hepsi de Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca sızdırılan bilgilerin içinde önceden piyasaya sürülmüş Nokia Lumia akıllı telefonlarında Windows Phone 8 işletim sistemine güncellenebileceği bulunuyor.

Nvidia'nın Tegra 3 platformunu, Nokia'nın en üst seviyede konumlandırmak istediği akıllı telefonunda kullanması da bekleniyor. Nokia ilk kez bir akıllı telefonunda 4 çekirdekli bu platformu kullanacak. Ayrıca buna ek olarak ta dedikodular arasında bu akıllı telefonun 720p destekli ekrana sahip olacağı haberleri yer alıyor. Tabii ki bu haberler söylentilerden ibaret doğru olup olmadığını zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.