Mobil

Nokia'nın 4 çekirdekli telefonu ortaya çıktı!

Nokia'nın kamera yetenekleri ile ön planda olan telefonları donanım noktasında Android'in üst sınıf telefonları ile rekabet edecek seviyede değil.


Yılın son çeyreğinde Full HD ekran çözünürlüğünün yanı sıra dört çekirdek işlemci desteğine kavuşması beklenen Windows Phone 8’in bu noktada ilk ürünleri sistemin en önemli iki temsilcisinden gelecek. HTC’nin Zenith isminde bir telefon hazırlığında olduğu daha önce iddia edilmişti ancak telefon hakkında somut bilgiler elde edilemedi. Nokia cephesine baktığımızda ise şirketin dört çekirdekli olması beklenen ilk telefonu Benchmark testinde ortaya çıktı. Test verilerinde 4 çekirdekli bir işlemciden güç alacağı anlaşılan telefonda grafik birimi olarak Adreno 305 görüyoruz. Söz konusu grafik birimi şu an dört çekirdekli Snapdragon 400 serisine eşlik ediyor. 1280 x 720p çözünürlüklü ekranın yer bulacağı telefona dair tüm detaylar şimdilik bu kadar. Telefon hakkında detaylar geliştikçe aktarmaya devam edeceğiz.

1371463026_quadwpt.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.