Mobil

Nokia’nın bu telefonu, akıllı telefon dünyasında yeni bir dönemin habercisi olabilir

Akıllı telefon dünyasına kendi imzasını atmak isteyen Nokia, bunun için oldukça ilginç ancak bir o kadar da güzel bir hamle yaptı.

Nokia’nın bu telefonu, akıllı telefon dünyasında yeni bir dönemin habercisi olabilir

HMD Global Nokia G22'yi, telefonunu mümkün olan en uzun süre elinde kalmasını isteyen akıllı telefon sahipleri için tasarladı. Pazar araştırma verilerine göre, insanların telefonlarını değiştirme nedeni genellikle kırılmış bir ekrandan veya azalmış bir bataryadan kaynaklanıyor. Bu nedenle HMD yeni akıllı telefon modelinde, mümkün olan en kolay ve uygun maliyetli şekilde değiştirilebilmelerini sağlamak için ekrandan bataryaya kadar her şeyi yeniden tasarladı.

Nokia G22'nin bataryasının değiştirilmesi yaklaşık 5 dakika sürüyor ve bu telefon SIM çıkartma aracı, gitar toku ve tornavida gibi ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte geliyor.

Nokia’nın bu telefonu, akıllı telefon dünyasında yeni bir dönemin habercisi olabilir - Resim : 1

Nokia’nın bu telefonu, akıllı telefon dünyasında yeni bir dönemin habercisi olabilir

Ekran değiştirme işlemi ise yaklaşık 20 dakika sürüyor ve sadece birkaç ek araç gerektiriyor. HMD, ekranı, şarj portunu veya bataryayı değiştirmek için gerekli olan araçları, kılavuzu ve parçaları sağlamak için iFixit ile ortaklık kurdu. Elbette, bu tamirleri yapmak için yetkili bir servis merkezine de götürebilirsiniz.

Nokia, G22'yi onarmak için gereken adımları büyük ölçüde azaltarak, arka kapağı çıkarmak için ısıtma ihtiyacını ve bataryayı çıkarmak için alkol kullanımını ortadan kaldırdı. Nokia G22, geri dönüştürülmüş %100 plastik kullanarak bir arka kapak ve tamamen sertifikalı FSC karışık malzeme kullanan ambalajı ile çevre dostu bir yaklaşımla tasarlandı. Açıkçası Nokia’nın bu kullanıcı dostu anlayışı, markanın yeniden eski günlerine dönmesine ve prestijli ismini korumasına yardımcı olabilir.

Yorumlar
Ramazan
Şimdiye kadar bütün Telefonlarım Nokia. Şu andaki de Nokia 8 ve kesinlikle iPhone'a değişmem. Nokia'nın yeni modelini iple çekiyorum. İnşallah kısa zamanda Türkiye'ye gelir.
Cevapla
Yusuf Yılmaz
KISA yoldan az maliyetle kullanıma devam edilebilir batarya değiştirme ile.
Cevapla
Ergin erk
Eskiden benim vardı çok harika ve sağlam bir telefon bataryasını da 6000 mahdan aşağı olmasın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.