Nokia'nın satın aldığı firmadan yeni bir akıllı saat geliyor

Noka'nın satın aldığı Withings, satın alma işleminde bu yana ilk akıllı saatini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Nokia'nın satın aldığı firmadan yeni bir akıllı saat geliyor

Akıllı telefon sektöründe ismini duymasak da diğer sektörlerde varlığını sürdüren Nokia, Nisan ayında akıllı saat ve sağlık cihazları üreten Withings'i satın almıştı. Withings, Nokia tarafından satın alınmasından bu yana ilk akıllı saatini satışa sunmak için hazırlandığını duyurdu.

Withings'in yeni akıllı saatinin ismi Steel HR. Steel HR, firmanın Steel akıllı saat serisinin bir üyesi. Önceki modelleri gibi ince kayışın, metal çerçevenin kullanıldığı şık bir tasarıma sahip olan Steel HR, Withings'in geliştirdiği tüm sağlık uygulamaları yüklü olarak kullanıcısına ulaştırılıyor.

1472750399_withingssteelhr02-1200x0.jpg

Steel HR, diğer akıllı saatlerden farklı olarak (ortalama bir akıllı saat birkaç gün kullanılabiliyor) tek şarjla tam 25 gün kullanılabiliyor. 25 günün ardından akıllı saat çevrimdışı moda geçiyor ve tam 20 gün de çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Yani akıllı saatin tek şarjla 45 gün boyunca kullanılabildiğini söyleyebiliriz.

Steel HR'ın 36mm'lik modeli 180 dolara, 40mm'lik modeli 200 dolara satışa sunulacak. Akıllı saatin Kasım ayının sonunda satışta olması bekleniyor.