Nokia’nın yeni modeli C32 yeni bölgelerde satışa sunulmaya başlandı

Akıllı telefon dünyasında yavaş yavaş yeniden belli bir potansiye ulaşmaya başlayan Nokia, yeni modelini oldukça önemli bir pazara daha sundu.

Nokia’nın yeni modeli C32 yeni bölgelerde satışa sunulmaya başlandı

Nokia, bu yılın Şubat ayında C32 akıllı telefonunu duyurdu ve şimdi bu telefon Hindistan pazarına giriş yaptı. Nokia C32, uygun fiyatlı bir seçenek olarak 10.000₹ fiyat segmentinde sunuluyor.

Nokia C32, 6.5 inçlik bir ekrana sahip, HD+ çözünürlüğe ve damla çentikli bir tasarıma sahip. Ayrıca IP52 derecesine sahip, su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı, güç düğmesiyle entegre olarak bulunmaktadır. Telefonun arka panelinde, hap şeklinde bir kamera modülü yer almaktadır.

Kamera özellikleri açısından Nokia C32, çift arka kamera kurulumuna sahiptir. Ana sensörü 50MP olan bu telefon, ayrıca 2MP makro lens ile desteklenmektedir. Ön tarafta ise 8MP çözünürlüğünde bir özçekim kamerası bulunmaktadır.

Nokia’nın yeni modeli C32 yeni bölgelerde satışa sunulmaya başlandı

Nokia C32'nin içinde, 1.6GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunmaktadır. Muhtemelen Unisoc 9863A1 yonga setini kullanmaktadır. Telefon, 4GB RAM ve 3GB sanal RAM ile birlikte geliyor. Depolama seçenekleri arasında 64GB ve 128GB olmak üzere genişletilebilir microSD kart yuvası bulunmaktadır. Nokia C32, 5.000mAh bataryasıyla 10W şarj desteği sunuyor ve Android 13 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor.

Bağlantı seçenekleri arasında USB-C bağlantı noktası, 3.5mm kulaklık girişi, WiFi, Bluetooth, 4G VoLTE ve GPS yer almaktadır. Nokia C32, 64GB modeli için 8.499₹ fiyat etiketine sahipken, 128GB modeli 9.499₹ fiyatla satılıyor. Telefon; Kömür, Ferah Nane ve Plaj Pembe olmak üzere çeşitli renk seçenekleriyle sunuluyor.