Mobil

Nokia'nın yeni stratejisi belli oldu!

Nokia Windows Phone 8 ile gelecek!


Microsoft Windows Phone 8 işletim sistemine sahip telefonunu Kasım ayında yayınlamayı planlıyor. Ancak Financial Times'ın yaptığı habere göre  Nokia yeni nesil Lumia cihazını Windows Phone 8 için hazırlayacak.

Nokia Amerika'da AT&T üzerinden sürdürdüğü strateji yerine yeni Avrupalı operatörlerle anlaşmayı planlıyor. Örneğin Windows Phone 8'i France Telekom ve Deutsche Telekom satışa çıkarabilir. Henüz kesin bir anlaşma olmasa da Nokia'nın yeni stratejisi belli diyebiliriz. Nokia oldukça zor bir dönemden geçen satışlarını artırmakta kararlı görünüyor. Telefonlarındaki desteği  ve promosyonları artırmak da Nokia için faydalı olacak.

1343028253_resim1.jpg

Nokia ile Avrupalı operatörler arasında nasıl bir anlaşma olduğunu söylemek için erken fakat Nokia Avrupa genelinde anlaşmayı sıkı tutmuş. Nokia CEO'su Stephen Elop yaptığı açıklamada Windows 8'in baskın bir marketinin olacağını belirtiyor. Elop'un resmi açıklamaları Windows Phone 8 ile yapacağı ifade ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.