Mobil

Nokia'ya bir darbe daha!

Nokia'ya bir darbede Moody'den geldi.

Nokia'ya bir darbe daha!

Geçtiğimiz günlerde Nokia ile ilgili kötü haberleri sizlerle paylaşmıştık. Nokia 10.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurarak bir anda dünyanın gündemine oturmuştu. Bu haberler şirketin, kötü gidişinin belirtileriydi aslında. Nokia'nın kötü gidişini gösteren bu haberden sonra şimdi bir kötü bilgilendirme de kredi derecelendirme kuruluşu Moody'den oldu.

1340011038_photo1339763668744-1-0.jpg

Nokia'nın kötü gidişi şirketin nakit rezervlerindeki hızlı düşüşe neden oldu ve Windows Phone yüklü akıllı telefon satış rakamlarının istenen seviyenin çok gerisinde kalmasıda bunun tuzu biberi haline geldi. Moody, bunları gerekçe göstererek Nokia'nın kredi notunu düşürdü. S&P ve Fitch'den sonra bu kararı alan üçüncü organizasyon Moody oldu.

Bu durum tabi ki de Finlandiya'lı üreticinin satılacağı anlamına gelmiyor. Ancak, kötü senaryonun son boyutları ise işten çıkarmanın açıklanmasından sonra hisselerdeki %15'lik düşüş ve bu yılın başından beri hisselerin %50'lik değer kaybı olarak belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.