Nothing Phone (2a), AnTuTu'da kendini gösterdi

Nothing Phone (2a), AnTuTu benchmark testinde Redmi Note 13 Pro+ ile karşılaştırıldı, bu karşılaştırma teknoloji dünyasında büyük ilgi gördü.

Nothing Phone (2a), AnTuTu'da kendini gösterdi

Bu hafta içinde, Nothing orta segmentte konumlandırılan yeni akıllı telefonu Phoone (2a)'nın lansman tarihini resmi olarak açıkladı. Lansmana doğru, akıllı telefon sık sık sızıntı ve dedikoduların konusu oldu. Son gelişmelerde, Nothing Phone (2a) bir AnTuTu 10 benchmark testinde ortaya çıktı.

Benchmark testinde Phone (2a), CPU, GPU, bellek ve kullanıcı deneyimi kategorilerinde güçlü sonuçlar elde ederek etkileyici bir toplam AnTuTu 10 puanı olan 738,164'ü kaydetti.

Cihaz, aynı zamanda, Nothing Phone (2a)'da kullanılacağı söylenen MediaTek Dimensity 7200 yongasetine sahip Redmi Note 13 Pro+ ve Snapdragon 782 5G çipi bulunan OnePlus Nord CE 3 ile karşılaştırıldı. Phone (2a), genel puanda her iki akıllı telefonu da geride bıraktı.

Bu sızıntıdan başka, daha önceki raporlar Nothing Phone (2a)'nın muhtemel özelliklerine dair bize fikirler sunmuştu. Cihazın 6.7 inç AMOLED ekranla, 120Hz yenileme hızı ve FHD+ çözünürlükle gelmesi bekleniyor.

Nothing Phone (2a), AnTuTu'da kendini gösterdi

Cihazın altında, 8GB veya 12GB RAM ve 128GB veya 256GB depolama seçenekleri ile MediaTek Dimensity 7200 yongaseti tarafından güçlendirilmesi muhtemel.

Fotoğrafçılık açısından, Phone (2a)'nın 50MP Samsung ISOCELL S5KGN9 ana sensörün yanı sıra 50MP ISOCELL JN1 ultra geniş lens ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, 45W hızlı şarj desteğine ve Nothing OS 2.5 ile özelleştirilmiş Android 14 üzerinde çalışmasına dair beklentiler var.

Phone (2a)'nın tasarımı hala biraz gizemini koruyor. Kaliteli renderlar paylaşan tanınmış bir sızıntı vericisinin paylaşımları sahte çıksa da, erken tasarım sızıntılarının doğru olabileceği düşünülüyor. Ancak bu henüz teyit edilmiş değil.

Söylentilere göre, Nothing Phone (2a)'nın başlangıç fiyatının 8GB/128GB konfigürasyonu için 349 euro, daha üst seviye 12GB/256GB versiyonunun ise 399 euro olabileceği belirtiliyor.