Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da performans rekoru kırdı!

Nubia'nın yakın zaman sonra duyurulması beklenen oyun odaklı yeni telefonu Red Magic 5G, AnTuTu testlerinde performans rekoru kırdı!

Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da performans rekoru kırdı!

Oyun odaklı telefon modeli olan Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da kırılması zor bir rekora imza attı.

Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da performans rekoru kırdı!

Akıllı telefon pazarı 2020 yılında hızlı bir başlangıç yaptı. Snapdragon 865 işlemci Android telefonlar birbirleriyle performans konusunda kıyasıya bir yarış içerisinde bulunurken 4 ve 5 kameralı telefonlar ise deyim yerindeyse fotoğraf makinalarının ve video kameraların yerini almış durumda. Diğer tarafta ise özel soğutma sistemlerine sahip oyuncu telefonları mevcut. Oyuncuların merakla beklediği telefonlardan biri de Nubia'nın önümüzdeki günlerde duyurmasını beklediğimiz yeni telefon modeli Red Magic 5G yer alıyor.

Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da performans rekoru kırdı! - Resim : 1

Nubia'nın yakın zaman sonra duyurulması beklenen oyun odaklı yeni telefonu Red Magic 5G, AnTuTu testlerinde almış olduğu puan ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Nubia CEO'su Ni Fei, Weibo hesabında test sonuçlarının ekran görüntüsünü yayınladı. Şirket Başkanı Ni Fei tarafından yapılan açıklamalara göre Red Magic 5G, AnTuTu'da kırılması zor bir rekorun altına imza attı.  NX659J model numarasına sahip olana cihazın 637724 puan aldığı görülüyor.

Nubia Red Magic 5G, AnTuTu'da performans rekoru kırdı! - Resim : 2

Hatırlarsınız ki; Xiaomi Mi 10 Pro geçtiğimiz hafta AnTuTu performans testinden 610627 puan alarak yeni bir rekorun sahibi olmuştu. Ancak Xiaomi Mi 10 Pro'nun bu sevinci fazla uzun sürmedi. Çünü ZTE’nin alt markası olan Nubia tarafından geliştirilen Red Magic 5G en yüksek AnTuTu puanına sahip telefon unvanının sahibi olacak.

Nubia CEO'su Ni Fei daha önce cihazın 144 Hz tazeleme oranı sunan dünyanın ilk oyun odaklı telefonu olacağını iddia etmişti. Nubia Red Magic 5G, Qualcomm Snapdragon 865 işlemci ve Snapdragon X55 modemle gelecek ilk 5G oyuncu telefonu olduğu biliniyor.