Nubia’nın yeni akıllı telefon modeli tüm dengeleri değiştirecek

Çinli teknoloji şirketi Nubia tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon modeli özellikle kamera performansı ile rakiplerini fazlasıyla zorlayacak.

Nubia’nın yeni akıllı telefon modeli tüm dengeleri değiştirecek

Nubia, yeni nesil premium akıllı telefonu Nubia Z50S Pro'nun duyurusunu yaklaşan bir etkinlikle yapmayı planlıyor. Bu cihaz hakkında şimdiye kadar bilinen özellikler resmi tanıtımlar ve sertifikasyon siteleri üzerinden alınan bilgilere dayanmaktadır.

Nubia Z50S Pro'nun Çin'deki piyasaya çıkışı 20 Temmuz Perşembe olarak belirlenmiş. GMT+8 saat dilimine göre etkinlik saat 14:00'te başlayacak ve Weibo ile diğer Çinli video yayın platformlarında canlı olarak izlenebilecek.

Nubia Z50S Pro'nun tasarımı, diğer birçok Çinli amiral gemisi telefonları gibi, dairesel bir kamera adasına sahip olacak. Ancak bu model, diğerlerinden farklı olarak düz bir çerçeve ve eğimli olmayan bir ekrana sahip olacak. Telefonun arka kısmı deri görünümünde ancak aslında deri desenli bir AG camdan yapılmış. Telefon üzerinde güç ve ses tuşlarının yanında üçüncü bir fiziksel tuş da bulunacak. Bu tuşun kamera deklanşörü olarak kullanılacağı düşünülüyor. Güç tuşunun kırmızı olması dikkat çekiyor. Nubia Z50S Pro, siyah ve açık kahverengi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile sunulacak.

Bu telefonun teknik özellikleri arasında, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin hızlandırılmış bir versiyonu tarafından desteklenmesi bulunuyor. Ekran, 6,78 inç boyutunda ve düz bir OLED ekran olacak. Ekranın DC karartma ve 2160Hz PWM karartma desteği sunması, göz dostu bir deneyim vadediyor. Ekranın 1,5K çözünürlük, 452 PPI ve %93,89 ekran-kasa oranı sunması bekleniyor. Ayrıca, ekranın 1000Hz anlık dokunma örnekleme hızını desteklemesi ve DCI-P3 renk gamının %100'ünü kapsaması bekleniyor.

Nubia’nın yeni akıllı telefon modeli tüm dengeleri değiştirecek

Nubia Z50S Pro'nun kamera özellikleri arasında geniş, ultra geniş ve telefoto lenslerden oluşan üçlü bir kamera sistemi bulunacak. Bu sistemin birincil kamerasının, diğer Çinli premium akıllı telefonlarda bulunan 1 inç sensöre sahip olması bekleniyor. Telefonun gücünü ise 5.100 mAh kapasiteli bir batarya sağlayacak ve bu batarya maksimum 80W hızında şarj olabilecek.

Nubia Z50S Pro'nun fiyatı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu telefon, Nubia Z40S Pro'nun halefi olarak görüldüğü için, geçen yılın modeli olan Z40S Pro'nun ¥3.399 (~$475) başlangıç fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, Z50S Pro'nun birkaç önemli yükseltme ile geldiği düşünülürse, Z50S Pro'nun biraz daha pahalı olabileceği tahmin ediliyor. Tahminlere göre Nubia Z50S Pro'nun başlangıç fiyatı ¥3.999 (yaklaşık  550 dolar) olabilir.