Mobil

Olay telefon Essential Phone'a iPhone X özelliği geliyor!

Android'in mucidi tarafından geliştirilen Essential Phone'a, gelecek hafta gelecek olan güncelleme ile iPhone X özelliği geliyor!


Android'in mucidi Andy Rubin tarafından geliştirilen Essential Phone'da işlerin bir süredir yolunda gitmediği söyleniyordu. Hatta geçtiğimiz gün CEO Andy Rubin izne ayrıldığını açıklamıştı. Satış rakamları ile yüzü gülmeyen Essential Phone, fiyatında yaklaşık 300 dolar gibi bir indirim bile yapmıştı. Ancak bugün gelen haber ile Essential Phone'un ölmediği ortaya çıktı.

Essential Phone için Android 8.0 Oreo güncellemesinin testlerinin önümüzdeki hafta başlayacağı duyuruldu. Essential Phone'a güncelleme ile iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde yer alan portre modunun ekleneceği firma tarafından resmen doğrulandı.

Essential Phone'un Google Play Store'da yer alan Camera uygulaması, yakında güncelleme alarak portre modu özelliğine kavuşacak. Güncelleme ile ayrıca; tüm normal fotoğraf makinesi modları için pozlama telafisi eklenecek ve görüntü kalitesini artırmak için JPEG sıkıştırması azaltılacak.

1512023437_1510860716screenshot2017-11-16at11.31.10am.jpg

Kamera konusunda oldukça iddialı olan Essential Phone yazılım desteği ile rakiplerine kafa tutacak gibi görünüyor. Bakalım Essential Phone'un geleceği nasıl olacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.