Mobil

One M8, Android 4.4.4'ü ve HTC Eye kamera özelliklerini almaya başladı

One M8 için yayınlanan güncelleme kamera tarafında önemli yenilikler getiriyor.

One M8, Android 4.4.4'ü ve HTC Eye kamera özelliklerini almaya başladı

HTC geride bıraktığımız haftalarda One M8 için Android 4.4.3 güncellemesini yayınlamış ve söz konusu güncellemeye Android 4.4.4 kapsamında yer alan güvenlik iyileştirmelerini de dahil etmişti. Son dönemlerde ise Tayvanlı üreticinin tepe modeli için Adroid 4.4.4 güncellemesini hazırladığı şeklinde haberler ortaya atıldı. Başlatılan güncellemeyle bu iddiaların doğruluğu da ispatlanmış oldu.

HTC, Avrupa ve Hindistan’da One M8 için Android 4.4.4 güncellemesini resmen başlattı. OTA üzerinden dağıtıma sunulan güncellemenin telefona daha kararlı ve stabil bir yazılım getiriyor. 252 MB büyüklüğündeki güncellemede en önemli yenilik ise saatler önce tanıtılan Desire Eye’ın kamera özellikleri oldu.

Desire Eye’da 13MP çözünürlüklü ön kamera yer alırken, HTC söz konusu ön kamerayı birçok işlevi barındıran yazılımla destekliyor. Ön kamera ile en fazla dört kişi arasında gerçekleştirilebilen video konferans modu, ön ve arka kamera ile aynı anda video çekimi ve özçekim moduna özel filtreler güncelleme kapsamında One M8 modeline sunuluyor.

Güncellemenin ülkemiz kullanıcılarına da eriştiği rapor ediliyor. One M8’in Ayarlar menüsünden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz. HTC’nin halihazırda dağıtıma sunduğu güncelleme önümüzdeki günlerde HTC One (M7), HTC One (E8), HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One Remix, HTC One Max, HTC Desire 612, ve HTC Desire 816 modellerine de sunulacak. 

1412886829_1.jpg1412886835_2.jpg

1412886843_3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.