OnePlus 12 Android 15 Beta 1 ile Onarım Modu sunuyor

OnePlus 12, Android 15 Beta 1 güncellemesiyle ‘Onarım Modu’ özelliğini getiriyor. Ancak bu özellik, daha fazla iyileştirmeye ihtiyaç duyuyor.

OnePlus 12 Android 15 Beta 1 ile Onarım Modu sunuyor

OnePlus, OnePlus 12 ve OnePlus Open modelleri için Android 15 Beta 1 güncellemesini yayımladı. İlk Android 15 Beta mükemmel olmasa da, güvenlik iyileştirmeleri ve bazı küçük kullanıcı arayüzü değişiklikleri sunuyor. OnePlus 12 (inceleme) ayrıca bu güncelleme ile birlikte “Onarım Modu” adı verilen yeni bir işlevsellik kazandı. Bu özellik, telefonunuzu tamir için gönderirken gizliliğinizi korumanızı kolaylaştırıyor.

Genellikle, telefonunuzu tamirciye göndermeden önce tüm verilerinizi yedekleyip silmeniz gerekir. Tamir sürecinden sonra, tüm verilerinizi yeniden yüklemek zaman ve çaba gerektirir.

OnePlus 12'deki onarım modu işlevselliği halen geliştirme aşamasında Android 15 Beta 1 güncellemesini kullanan OnePlus 12 kullanıcıları, Ayarlar > Sistem ve güncellemeler > Onarım modu yolunu izleyerek bu yeni işlevi bulabilirler. Ancak, bu işlevselliğin hala iyileştirilmesi gereken yönleri var.

OnePlus 12 Android 15 Beta 1 ile Onarım Modu sunuyor - Resim : 1

OnePlus 12 Android 15 Beta 1 ile ‘Onarım Modu’ sunuyor

Onarım modu seçeneğine tıkladığınızda, ana ekrana ayrı bir kullanıcı olarak ulaşmadan önce bir veya iki dakika süren kurulum sürecinden geçmeniz gerekiyor. Onarım modundan çıktığınızda, telefon bu süreçte depoladığı tüm verileri siler ve öncesindeki duruma geri döner.

Samsung ve Pixel cihazlarında benzer uygulamaları daha önce görmüştük. Aslında, Samsung, Android 13 tabanlı OneUI 5 ile bu işlevselliği "Bakım Modu" olarak sunmuştu. Google ise Android 14 QPR1 güncellemesiyle Pixel cihazlarına "Onarım Modu" olarak bu özelliği ekledi.

OnePlus'ın Onarım Modu uygulaması, diğer iki markada gördüğümüz kadar pürüzsüz olmasa da, zaman ve çaba tasarrufu sağladığı için faydalı bir özellik olarak öne çıkıyor. Umarız, şirket bu küçük aksaklıkları düzeltir ve kararlı sürümde bu özelliği daha da geliştirir.