OnePlus 13 Snapdragon 8 Gen 4 çip ile ilklerden biri olacak

OnePlus 13, Snapdragon 8 Gen 4 çipi ile piyasaya çıkan ilk modellerden biri olacak. Bu güçlü donanım, büyük ilgi uyandırıyor.

OnePlus 13 Snapdragon 8 Gen 4 çip ile ilklerden biri olacak

OnePlus’un yeni amiral gemisi telefonu hakkında önemli bilgiler sızdırıldı. Digital Chat Station’a (DCS) göre, OnePlus 13 modeli performans, batarya ömrü ve kamera alanlarında büyük geliştirmelerle gelecek.

DCS, OnePlus 13’ün Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisini kullanacak ilk telefonlardan biri olacağını belirtiyor. Xiaomi 15 serisinin bu yeni yongayı ilk kullanan telefonlar olması bekleniyor, ancak OnePlus 13 hemen ardından piyasaya çıkabilir.

Yeni modelin, tek noktalı ultrasonik parmak izi sensörü ve gelişmiş silikon anot batarya teknolojisi ile geleceği söyleniyor. DCS, bu bataryanın “büyük bir kapasiteye” sahip olduğunu, dolayısıyla OnePlus 12’den daha büyük bir batarya kapasitesi bekleyebileceğimizi belirtiyor. Ekran konusunda da büyük değişiklikler bekleniyor. Telefonun büyük olasılıkla 6.8 inç 2K LTPO OLED panel ve hafif kavisli bir ekran ile geleceği sızdırıldı.

OnePlus 13 Snapdragon 8 Gen 4 çip ile ilklerden biri olacak - Resim : 1

OnePlus 13 Snapdragon 8 Gen 4 çip ile ilklerden biri olacak

Kamera sistemi de önemli bir yükseltme alacak. DCS, üçlü kamera kurulumu ve geliştirilmiş periskop lens ile donatılacağını belirtse de, ayrıntılar henüz net değil. Bir kullanıcının telefonun IP68 suya dayanıklılık sertifikası alıp almayacağına dair sorusu üzerine, DCS kesin bir bilgi olmamakla birlikte, su geçirmezlik testlerinin yapıldığını ifade etti.

OnePlus 13 dışında, OnePlus’ın bu yıl Çin pazarına Ace 3 Pro adında başka bir amiral gemisi telefon daha sunacağı söylentileri de mevcut. Bu modelin Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi ile geleceği ve Realme GT 6 ile Redmi K70 Ultra gibi rakiplerle rekabet edeceği düşünülüyor.

Resmi lansman muhtemelen birkaç ay sonra gerçekleşeceği için, OnePlus 13 ve OnePlus Ace 3 Pro hakkında daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda ortaya çıkması bekleniyor.