OnePlus 12R, daha fazla pazara açılıyor

OnePlus, merakla beklenen modeli 12R'yi daha geniş bir kitleyle buluşturmak için global pazarlara açılma kararı aldı.

OnePlus 12R, daha fazla pazara açılıyor

Birkaç gün önce OnePlus, OnePlus 12 modelinin küresel lansman tarihini açıkladı. Bu heyecan verici cihaz, 23 Ocak'ta piyasaya sürülecek. Ayrıca, OnePlus'ın orta segmentte yer alan OnePlus 12R modeli de bu lansmanla birlikte tanıtılacak. Ancak şu ana kadar OnePlus R serisi, sadece belirli pazarlarda mevcuttu. Bu durum, OnePlus'ın yakında çıkacak olan OnePlus 12R'ın kullanılabilirliğini genişletme kararıyla değişiyor.

OnePlus, resmi YouTube kanalında düzenlenen bir sohbet etkinliğinde OnePlus 12R'ın Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde de satışa sunulacağını açıkladı. OnePlus Başkanı Kinder Liu, bu genişleme hakkında, "Hindistan'ın yanı sıra bu kez OnePlus 12R'ı Kuzey Amerika, Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerinde de piyasaya süreceğiz" dedi.

OnePlus 12R, daha fazla pazara açılıyor

Bu açıklama, OnePlus'ın R serisi telefonlarını OnePlus 12R ile küresel pazarlara taşıyacağını doğruluyor. Geçen yılın OnePlus 10R ve bu yılın OnePlus 11R modelleri sadece Hindistan'da satışa sunulmuştu. OnePlus R serisi telefonlar, uygun fiyatlı orta segmentte premium özellikler sunuyor. Bu cihazlar, Çin'e özgü OnePlus Ace serisinin yeniden markalandırılmış versiyonları olarak karşımıza çıkıyor.

OnePlus 12R'ın sızdırılan görselleri, merkezde delikli bir kesime sahip hafifçe kavisli bir ekran ve selefiyle aynı tasarımı gösteriyor. Cihazın, 6.78 inçlik 1.5K BOE X1 ekran paneliyle geleceği söyleniyor. Yaklaşan bu modelin, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağı ve 5,500mAh batarya ünitesi ile 100W hızlı şarj desteğine sahip olacağı iddia ediliyor.