OnePlus 12R, küresel pazar için hazır

OnePlus'ın yeni modeli 12R, IMDA sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı. Bu gelişme, cihazın yakında piyasaya sürülebileceğinin sinyallerini veriyor.

OnePlus 12R, küresel pazar için hazır

OnePlus, amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 12'nin lansmanına hazırlanıyor. Ancak şirketin radarında sadece bu cihaz yok. Daha uygun fiyatlı bir varyant olan OnePlus 12R de geliştirilmekte ve Ocak ayının sonunda Hindistan'da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OnePlus 12R, Singapur'un IMDA sertifikasyon platformunda görüldü ve model numarası (CPH2609) ile 5G, WiFi, Bluetooth ve NFC bağlantı desteğini doğruladı. Listeleme çok fazla ayrıntı sunmasa da, yakın bir zamanda küresel bir lansmana işaret ediyor. Yakın zamanda yapılan bir küresel pazarlama kampanyası, OnePlus 12R'ın lansman tarihini yanlışlıkla sızdırdı ve Hindistan'da 23 Ocak'ta piyasaya sürüleceğini öne sürdü. Bu tarih resmi olarak doğrulanmamış olsa da, duyumcu Max Jambor da Ocak ayının ikinci yarısında bir lansman olacağını işaret ediyor.

OnePlus 12R, küresel pazar için hazır

OnePlus 12R'ın özellikleri hakkında henüz fazla bilgi bulunmuyor, ancak OnePlus Ace 3'ün yeniden markalanmış bir versiyonu olması bekleniyor. Tasarım açısından, OnePlus 11R'a benzemesi ve bazı önemli iyileştirmeler içermesi bekleniyor. Kaputun altında, OnePlus 12R'ın Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi barındırması ve kutudan Android 14 tabanlı OxygenOS 14 ile çalışması söylentiler arasında. Ayrıca, 1.5K çözünürlüklü ve 120Hz yenileme hızlı 6.7 inçlik bir AMOLED ekran içermesi bekleniyor.

Arka kamera kurulumunun, 50MP OIS ana sensör, 8MP ultra geniş sensör ve 32MP telefoto sensör içermesi muhtemel. Selfie için de 16MP ön kamera bekleniyor. Paketin tamamlanması için, 5400mAh batarya ve 100W kablolu hızlı şarj desteği bulunuyor.