Mobil

OnePlus 2’nin USB Type-C kablosu ortaya çıktı

OnePlus 2 büyük olasılıkla USB Type-C kablosuna sahip ilk amiral gemisi telefon olacak.

OnePlus 2’nin USB Type-C kablosu ortaya çıktı

Amiral gemisi katili olarak adlandırılan OnePlus One akıllı telefonun devam modeli için geri sayıma geçildi. Üretici firma OnePlus, ikinci akıllı telefonu OnePlus 2’yi temmuz ya da ağustos ayında kullanıcıların beğenisine sunacak.

Henüz kesin bir tanıtım tarihi açıklanmasa da, firma sosyal medya aracılığıyla telefona ilişkin önemli detaylar vermeyi sürdürüyor. Şirket ilk olarak OnePlus 2’de Snapdragon 810 işlemcisinin (v2.1 sürümü) kullanılacağı bilgisini verdi. Snapdragon 810 ısınma sorunuyla uzun süredir gündemde ancak OnePlus firmasından gelen açıklamaya göre işlemci için yeni bir soğutma sistemi geliştiriliyor.

1435143965_1.jpg

OnePlus 2’ye ilişkin bir sonraki resmi paylaşımda telefonun USB Type-C portuna sahip olacağı açıklandı. Apple’ın yeni Macbook’ta kullanmasıyla bir anda birçok üreticinin gündemine giren çift yönlü USB Type-C portu, cihazların daha hızlı şarj olmasını sağlarken, veri transfer hızında da ciddi bir artış sağlıyor.

Çinli şirketin OnePlus 2’de USB Type-C portu kullanacağını açıklamasının üzerinden çok geçmeden telefona eşlik edecek çift yönlü şarj kablosu kameralara yakalandı.

Snapdragon 810 ve USB Type-C portu gibi yeni teknolojilerin eşlik edeceği OnePlus 2’nin selefinden daha yüksek bir fiyata sahip olması bekleniyor. 

1435144026_2.jpg1435144032_3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.