Mobil

OnePlus 8 Pro’da siyah ekran sorunu ortaya çıktı!

Yeni amiral gemi modellerini tanıtan OnePlus büyük bir sorun ile karşı karşıya. Öyle ki bu sorun şirketin başını fazlasıyla ağrıtacak gibi duruyor!

OnePlus 8 Pro’da siyah ekran sorunu ortaya çıktı!

Yeni amiral gemi modellerini 29 Nisan gününde tanıtan OnePlus, beklentileri daha da yükselten bir fiyat politikası belirlemişti. Geçmişe nazaran daha donanımlı ancak daha pahalı olan OnePlus 8 ve 8 Pro modelleri, birçok teknoloji meraklısı tarafından da beğeni ile karşılanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ön sipariş verenler için ilk parti telefonlar kullanıcılarına ulaştırıldı. Ancak kullanıcılar tarafından gelen yoğun şikayetler, şirketi zor durumda bıraktı!

OnePlus 8 Pro’da siyah ekran sorunu ortaya çıktı! - Resim : 1

OnePlus 8 Pro’da siyah ekran sorunu ortaya çıktı!

Son zamanlarda 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olan modellerde sık sık rastladığımız yeşil ekran sorunu, OnePlus 8 ve 8 Pro modellerinde de karşımıza çıktı. Sorunun yazılımsal olduğunu ifade eden şirket yetkilileri, kısa bir süre içerisinde güncelleme yayınlayarak sorunu ortadan kaldırmayı başardı. Ancak kullanıcılar tarafından şikayet konusu olan bir başka sorun olan siyah ekran problemi henüz çözülebilmiş değil ve bu durum şirketin başını daha çok ağrıtacak gibi görünüyor.

OnePlus 8 Pro sahiplerinin ifadelerine göre telefon pek çok noktada sık sık siyah ekran sorunu veriyor. Bu durum da haklı olarak yüklü bir miktar verilerek alınan bir akıllı telefon için fazlasıyla can sıkıcı oluyor. Ayrıca OnePlus’ın sorunun yazılımsal değil de donanımsal olduğu iddialarını reddetmiyor oluşu da endişeleri arttırmaya yetiyor. Bu noktada OnePlus, kullanıcılarına üç farklı seçenek sunuyor. Bunlar: Telefonu tamir için servise göndermek, telefonu yeni başka bir cihaz ile değiştirmek veya ürünü geri vererek para iadesi almak şeklinde oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.