Mobil

Samsung şokta! Galaxy S20 ailesinin satışları dibi gördü!

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un S20 ailesi satış rakamlarında beklentilerin çok gerisinde bir performans sergiledi!

Samsung şokta! Galaxy S20 ailesinin satışları dibi gördü!

Teknoloji dünyasının dev şirketi Samsung birçok alanda faaliyet gösterse de en çok önem verdiği sektör olan akıllı telefon pazarında geride kalmak istemiyor. Son dönemde Çin merkezli şirketlerin de ataklarıyla rakip sayısı artan Samsung bununla baş edebilmek adına elinden geleni yapıyor. Son olarak tepe modeller bazında Galaxy S20 ailesi ile karşımıza çıkan şirket, her şeyiyle çok güçlü bir telefon ortaya koysa da zaman zaman ilginç problemlerle de gündeme geldi.

Gakaxy S20 ailesinde yüksek bir fiyat politikası güden Samsung yetkilileri, şu ana kadar oluşan tablodan hiç memnun değil. Geçtiğimiz günlerde telefonların satış rakamlarının düşük olduğu ile ilgili birçok söylenti dilden dile dolaşsa da ilk kez somut bir dayanak bizlerle paylaşıldı. Çıkan grafik S20’lerin, hem Galaxy S9 hem de Galaxy S10’un satış rakamlarından çok geride olduğunu söylüyor.

Samsung şokta! Galaxy S20 ailesinin satışları dibi gördü! - Resim : 1

Buna göre Samsung’un Galaxy S9 ailesi ABD’deki ilk haftasında 500.000 adetten fazla satmayı başarmış. Galaxy S10 ailesi ile bu başarı biraz olsun düşse de hiç fena değil diyebileceğimiz bir satış sayısı olan 400.000 barajının aşıldığı görülüyor. Ancak iş Galaxy 20 modellerine gelince büyük bir düşüş olduğunu görmüş oluyoruz. Zira bu modellerin ilk haftadaki toplam satış sayısı 200.000’e bile ulaşabilmiş değil!

Yetkililer bu durumun koronavirüs ile sağlam bir bağlantısının olduğunu ifade etse de buradaki düşüş tamamen salgın ile ilişkilendirilmiyor. Elbette bu performans sonrası Samsung’un da nerede hata yaptığını düşünmesi gerekiyor.

Yorumlar
Mehmet
Sen çuvalla paraya telefon sat, sonra en ufak bir arızada kullanıcı hatası diye tekrar ücret iste. Müşteri küserse kendine gelemezsin. Önce insanlara ödediği paranın karşılığını vereceksin sonra yeni çıkan modeli almaları için bir sebep sunacaksın.
Cevapla
Ekrem
Nerede mi hata yapıyor, tabiki fiyatlandırmada, piyasaya çıktıktan 2 ay sonra ciddi bir fiyat düşüyor ve diğer androidlerden çok da sürekli kullanılacak bir artısı olmamasına rağmen 12 13bin lira fiyat biçiyor aklı olan o paraya gider iphone alır, ve samsung öve öve yere göğe sığdıramadığı cihazlara 2 yıl sonra çöp muamelesi yaparken Apple 5 6 yıllık cihazlara güncelleme yayınlıyor, veee Apple nin 2.elde fiyatı neredeyse sıfırıyla yarışırken samsung elimizde kalıyor
Cevapla
Kürşad Tuncalı
Bu modelin AliExpress lansmanında satışı 1300 bandıydaydı alsam 250 TL gümrük 1300 TL IMEI ücretiyle 2850 TL gibi bi fiyata oturacaktı bana. Türkiye pazarında 1200 tl lık bir ürünü 2600 e almak çok yazık
Cevapla
Xxx
Ne yazdığından kendin Bi halt anladınmı cacık
Kurt
iPhone'un başına gelenleri duyunca Samsung'a yönelmeyi düşünmüştüm ama durum ortada 15.000 lira telefonmu satılır. iPhone 11 pro 10.000 lira Samsung alıcağıma iPhone alırım daha iyi
Cevapla
as
Samsung S20, İphone11 Pro'dan bile kat kat daha hızlı ve yapılan karşılaştırmada İphone 11 Pro 93 puan alırken Samsung S20, 99 puan aldı
Hüseyin
15 bin liraya telefon sat sonrada neden bekledigimiz kadar satilmadi diye ŞOK a gir. Allah gozunuzu doyursun...
Cevapla
Tunç
Çok doğdu
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.