Mobil

OnePlus kamerada devrim yapmaya geliyor! İşte o tarih!

OnePlus, yeni amiral gemisi modeli OnePlus 9 ile kamera tarafında büyük bir devrim yapacak. Hasselblad ile anlaşan firma rakip tanımayacak.


OnePlus, 23 Mart 2021 tarihinde dünya çapında OnePlus 9 Serisi 5G akıllı telefonların lansmanını yapacağını resmen açıkladı. Ayrıca, efsanevi kamera üreticisi Hasselblad ile OnePlus 9 Serisinden başlayarak gelecekteki OnePlus amiral gemisi cihazları için gelecek nesil akıllı telefon kamera sistemlerini birlikte geliştirmek için üç yıllık bir ortaklığın duyurusunu yaptı.

Mobil için Hasselblad Kamera: Yeni Nesil OnePlus Amiral Gemisi Kamera Sistemleri

Ar-Ge sayesinde, OnePlus ve Hasselblad, OnePlus 9 Serisi de dahil olmak üzere gelecekteki OnePlus akıllı telefonlarında büyük ölçüde geliştirilmiş kamera sistemleri sunmak için birlikte çalışacak.

Ortaklık, renk ayarı ve sensör kalibrasyonu dahil olmak üzere yazılım iyileştirmelerinden başlayarak ve gelecekte daha fazla boyuta genişleyerek önümüzdeki üç yıl içinde sürekli gelişecek. Bu işbirliğinin teknik olarak ilk başarısı, gelişmiş renk kalibrasyonu olacak.

OnePlus ve Hasselblad tarafından aylarca kapsamlı doğrulama ve ince ayarların ardından ortaklaşa geliştirilen bu yeni renk çözümü olan Hasselblad ile Doğal Renk Kalibrasyonu, OnePlus 9 ile çekilen fotoğraflarda daha doğru ve doğal renkler sunacak.

Ayrıca, gelecekteki akıllı telefon kameraları için OnePlus’ın yeni renk kalibrasyonu standardı olarak hizmet verecek.

Yeni Hasselblad Pro Modu sayesinde fotoğraf düzenleme konusunda da kullanıcılara daha fazla detayda ayar yapma imkanı sunulacak. Hasselblad Pro Modu, kullanıcılara özgün bir Hasselblad görünümü ve hissi vermek için Hasselblad’ın görüntü işleme yazılımına dayalı yeni bir kullanıcı arayüzü ile yenilenecek.

Ayrıca, profesyonel fotoğrafçıların ISO, odak, pozlama süreleri, beyaz dengesi ve daha fazlasını ayarlama becerisiyle fotoğraflarına ince ayar yapmaları için benzeri görülmemiş miktarda kontrol sağlayacak. Kullanıcılar ayrıca daha zengin renkler ve daha yüksek dinamik aralık için 12 bit RAW formatını kullanabilecek.

OnePlus, mobil görüntüleme yeteneklerini daha da geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 150 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını da duyurdu. Bu süreçte Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya merkezli iki yenilikçi görüntüleme laboratuvarı da dahil olmak üzere dünya çapında dört büyük araştırma ve geliştirme laboratuvarı geliştirilecek.

140 derecelik görüş alanına sahip panoramik bir kamera, ön kamerada yıldırım hızında odaklama için T-lens teknolojisi ve serbest biçimli bir lens gibi geleceğin OnePlus kamera sistemleri için akıllı telefon görüntüleme teknolojisinin yeni alanlarına öncülük edecek

OnePlus 9 serisi, bir OnePlus cihazında şimdiye kadarki en büyük ve en gelişmiş ana kamera sensörü olan özel bir Sony IMX789 sensörüne sahip olacak. Resimlerde daha dinamik ve canlı renkler sunarak 12 bit RAW görüntüleri destekleyecek ve ek düzenleme sonrası için daha fazla alan sağlayacaktır. Mobil için Hasselblad Kamera, gelişmiş HDR video kaydının yanı sıra 4K 120FPS ve 8K 30FPS video yakalama desteği de sunacak.

Yorumlar
Hurşit
Abi telefonlarda kamera ve işlemci 5 yıl aynı kalır , sonraki 5 yılda ufak tefke gelişme olur, sonraki 5 gelişmenin üzerinde görünür ama değişme olmaz. Yıllardır kamera vs aynı bokun lacivertli oldu. Hiçbir kameralı telefon Nokia n808 premiew 41 MP kadar detay ve ayrıntı gostermiyo, o zaman hani nerde teknoloji yıl olmuş 2021 yok 108 MP yok 4k 60 FPS yok bilmem ne. Hafıza 128/256 GB ee yeter yani. Yahu 4k120 FPS den aşağı ne yapiyo bu teknoloji ki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.