OPPO Türkiye'de üretime başladı! Peki, fiyatlar düşecek mi?

Çinli üreticiler ülkemize gelmeye devam ediyor. OPPO Türkiye'de üretime başladığını resmen açıkladı. Peki, bu üretim fiyatları etkileyecek mi?

OPPO Türkiye'de üretime başladı! Peki, fiyatlar düşecek mi?

Çinli telefon üreticileri Türkiye'ye olan yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Xiaomi'den sonra şimdi de OPPO kanadından hamle geldi. OPPO Türkiye'de üretime başladığını resmen açıkladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yapılan bu duyuru ile İstanbul/Gebze'de üretimin başlandığının müjdesi verildi.

Deneme üretimine başlayan OPPO, eğer bu üretimden memnun kalırsa önümüzdeki günlerde nihai üretim için kolları sıvayacak. Devletin Türkiye'ye yatırım yapacak olan firmaları bazı vergilerden muaf tutulması fiyatları olumu yönden etkileyecek.

Yapılan duyuruda ilk üretilen telefonun OPPO A15S olduğunu görüyoruz. Çinli firmalar Türkiye'de ilk olarak giriş ve orta segment telefonlarını üretecek gibi görünüyor. Bu yüzden telefon fiyatlarında yaşanabilecek düşüş ilk olarak bu segmenti etkileyecek. Eğer üretimden memnun kalınırsa muhtemelen 2021 sonu gibi amiral gemisi modeller de Türkiye'de üretilmeye başlanır.

OPPO ve Xiaomi'nin ülkemizde üretime başlaması ile fiyatlar düşerse, Apple ve Samsung'un işi zorlaşır. Özellikle amiral gemisi tarafında fiyatlar 7.000 TL'ye kadar düşerse, Apple, 11.000 TL'ye biraz zor iPhone satar.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Türkiye'deki üretim fiyatları düşürür mü? Android tarafında fiyatlar düşerse iPhone satışları olumsuz etkilenir mi? Gelin yorumlarda tartışalım.