Mobil

OnePlus, cihazlarının performans testinde hile yaptığını kabul etti

OnePlus'ın kendi cihazlarında piyasaya sürülmeden önce yapılan testlerde hile yaptığı iddia edilmişti. Şirket konuyla ilgili açıklamada bulundu.

OnePlus, cihazlarının performans testinde hile yaptığını kabul etti

OnePlus, geçtiğimiz günlerde, Geekbench kıyaslama sitesinden çıkarıldı. Sebebi de şirketin, cihazlarında daha iyi performans elde etmek için hile yapması. OnePlus kasıtlı olarak cihazlarındaki bazı uygulamaları kısıtlayarak testlere giriyordu.

Sorun, tüm uygulamalar çalıştırıldığında cihazın performansındaki düşüşün dikkat çekmesiyle ortaya çıktı. Yapılan incelemelerle, OnePlus cihazlarının Chrome ve Twitter performansı kapsamlı bir şekilde test edildi. Sncak cihazların performansını düşüren temel uygulamaların Google Play Store'dan gelenler olduğu ortaya çıktı.

OnePlus performansta hile yapıyor!

OnePlus, cihazlarının performans testinde hile yaptığını kabul etti - Resim : 1

Yani OnePlus cihazlarını testlere sokmadan önce Google uygulamalarını, tüm Microsoft Office uygulamalarını ve tüm önemli sosyal medya uygulamalarını ve kısıtlıyormuş. GeekBench, OnePlus'ın yaklaşımını "kıyaslama manipülasyonu" olarak tanımladı ve OnePlus 9 ve 9 Pro'yu Android kıyaslama tablosundan çıkardı.

OnePlus, XDA Developers'a konuyla ilgili açıklama yaptı. Şirket, yaptıklarının pil ömrünü artırmak için tasarlanmış bir davranış olduğunu ifade etti. İşte tam açıklama:

“Birinci önceliğimiz, kısmen önemli kullanıcı geri bildirimlerine göre hızlı hareket etmeye dayalı olarak, ürünlerimizle her zaman harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktır. Mart ayında OnePlus 9 ve 9 Pro'nun piyasaya sürülmesinin ardından bazı kullanıcılar bize cihazların pil ömrünü ve ısı yönetimini iyileştirebileceğimiz bazı alanlardan bahsetti. Bu geri bildirimin bir sonucu olarak, Ar-Ge ekibimiz son birkaç aydır, uygulamanın işlemci gereksinimlerini en uygun güçle eşleştirerek Chrome dahil en popüler uygulamaların çoğunu kullanırken cihazların performansını optimize etmek için çalışıyor. Bu, güç tüketimini azaltırken sorunsuz bir deneyim sağlamaya yardımcı oldu. Bu, bazı kıyaslama uygulamalarında cihazların performansını etkileyebilir, ancak her zaman olduğu gibi odak noktamız, cihaz performansını kullanıcılarımız için iyileştirmek için elimizden geleni yapmaktır.”OnePlus'ın açıklaması, performansın yalnızca kıyaslama sonuçlarından etkilendiğini ima ediyor. 

Performans ayarlarının, kullanıcının genel deneyiminde pek bir fark yaratmayabileceğini belirtmekte fayda var. Tepki toplayan nokta, OnePlus'ın 9 Pro'da güç yönetimine alışılmadık bir yaklaşım benimsemesi oldu.

Yorumlar
Kahta
Apple ın bataryayı öldürmesinin yanında devede kulak bile değil
Cevapla
misafir
en iyisi herzaman samsung biri sahtecilik yapar digeri guncellemeyle telefonunu kasar!
Cevapla
42 cevap
"xiaomi huawei ve oppo çöp" samsung apple adamdır
42
Samsung çöp
talat akhun
reklamın iyisi kötüsü olmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.