Mobil

OnePlus One, Oppo Find 7 ve Oppo Find 7a Karşılaştırma

Çinli telefonların yükselişi devam ederken en iddialı 3 modeli karşılaştırıyoruz.

OnePlus One, Oppo Find 7 ve Oppo Find 7a Karşılaştırma

Çin'li üreticiler bundan 2 yıl evvel büyük üreticileri taklit ederken bu güne gelindiğinde ise büyük üreticilerin Çin'li üreticileri bırakın taklit etmeyi henüz yetişemediklerini görmeye başladık.

Bu ilginç paradoksa nasıl ulaşıldı bunu ayrı bir yazıda irdedeleriz ama 2014 yılının flaş işlemcisi Snapdragon 801 ile bezenmiş ve "uzak doğunun gururu" bu 3 telefonu birbirleriyle kıyaslamaya ne dersiniz?

Oppo; Çin'in en büyük teknoloji firmalarından biridir. Henüz ülkemizde resmi olarak temsil edilmesede yurdumuz insanları tarafından takip edilen bu marka 2014 yılı amiral gemisiyle tüm büyük üreticilere fark atarak mobil sektördeki yerini oldukça sağlamlaştırdı. Umarız ki bir tedarikçi bu ürünleri ülkemize getirmeyi başarabilir. Oppo Find 7 ve Find 7a isimli telefonların teknik detaylarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Oppo'dan fiziksel olarak ayrılan (bazı söylemlere göre halen Oppo için çalışılıyor) bir grup mühendisin kendi yazılımlarıyla birlikte geliştirdiği OnePlus One telefonu ise tabiri caizse mobil dünyada deprem etkisi yarattı. Samsung'un öve öve bitiremediği Galaxy S5'ten çok daha fazlasını veren OnePlus One, Galaxy S5'in yarı fiyatına satılmasıyla da herkes tarafından merak edilir oldu.

Oppo Find 7 ve 7a

1398945741_oppo-find-7.jpg

OnePlus One

1398945762_oneplus-one-1.jpg

Dilerseniz bu 3 telefonun teknik özelliklerine bir göz atalım.

1398945830_oneplus-one-vs-find-7-vs-find-7a.png

Görüldüğü gibi her 3 telefonda sınıfında hem fiyatı hemde tasarımı ile fark yaratıyor. Oppo Find 7a ve OnePlus One 300 ile 350 dolar fiyattan satılırken Opp Find 7'nin 400 ile 450 dolar fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Çin'li telefonlar için siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.