Mobil

OnePlus, yeni modellerini daha hızlı soğutabilmek için harici aksesuar üretti

OnePlus, oyun deneyimini en üst noktaya çıkarabilmek için yeni nesil harici soğutma ünitesini resmen tanıttı.

OnePlus, yeni modellerini daha hızlı soğutabilmek için harici aksesuar üretti

27 Şubat 2023 tarihinde başlayan MWC 2023 etkinliğinde OnePlus 11 Konsept duyurusunu görmüştük. Ancak, şirket aynı zamanda akıllı telefonları için yeni bir 45W sıvı soğutma aksesuarı da tanıttı. Şirket için bir ilk olan bu aksesuarın tüm detayları netleşti.

Bazı akıllı telefon üreticileri cihazları için harici soğutma aksesuarları sunarken, Çinli markanın da artık bu üreticiler arasına katıldığı görülüyor. Şirket, yoğun görevler sırasında sıcaklıkları kontrol altında tutmaya yardımcı olan yeni 45W sıvı soğutucusunu tanıttı. Şirket, bu mobil aksesuarı basitçe cihazınızın arka tarafına takabileceğinizi ve sıcaklığı düşük tutan bir sıvı soğutucu kullanacağınızı duyurdu.

OnePlus, yeni modellerini daha hızlı soğutabilmek için harici aksesuar üretti - Resim : 1

OnePlus, yeni modellerini daha hızlı soğutabilmek için harici aksesuar üretti

Özellikle amiral gemisi modellerinin daha güçlü hale gelmesi ve grafik yoğun oyunların çalıştırılmasıyla birlikte güç tüketimi ve ısınma arttırdı. Bu noktada harici soğutucu devreye girer ve CPU'yu boğmayı önler. Bilmeyenler için, boğulma, bir el cihazındaki CPU'nun daha sıcak hale geldikçe performansını düşürmesidir. Bu nedenle, sıcaklığı düşürmek, daha yüksek kare hızları sayesinde daha iyi bir oyun deneyimi için en yüksek performansı korumakla kalmaz, aynı zamanda güç tüketimini de kontrol altında tutar.

İlginç olan ise, bu aksesuarın iki parçadan oluşması. İlk parça cihazınızın arka tarafına takılırken, bir kablo ikinci parçayı, yani temelde küçük bir kutuyu bağlıyor. Bu cihaz, telefonunuza taktığınız anda çalışmaya başlayacaktır. Resmi iddialara göre, OnePlus 45W Sıvı Soğutma aksesuarı, sıcaklıkları 20 derece Celsius'ye kadar düşürebilir. Ne yazık ki, şirket bu cihazın fiyatlandırma ve kullanılabilirlik ayrıntılarını henüz açıklamadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.