OnePlus'ın orta segment modeli kendisini aştı, performans testinde rakipsiz

OnePlus'ın yeni modeli performans testlerinde boy gösterirken, teknik özellikleri de merak uyandırıyor.

OnePlus'ın orta segment modeli kendisini aştı, performans testinde rakipsiz

Geçen yıl Çin'de OnePlus Ace 2V modeli piyasaya sürüldü. OnePlus, bu cihazın değiştirilmiş bir versiyonunu OnePlus Nord 3 adı altında küresel pazara sundu. Şirketin bu yıl da benzer bir strateji uygulayabileceği düşünülüyor. Çin'de Snapdragon 7+ Gen 3 çipseti ile OnePlus Ace 3V modeli geçtiğimiz ay tanıtıldı. Bu cihazın biraz değiştirilmiş bir versiyonu, OnePlus Nord 4 adıyla küresel pazara sunulabilir.

Yeni bir OnePlus telefonu, model numarası CPH2621 olan, Geekbench ve Eurofins sertifikasyon platformu veri tabanlarında görüldü. Bu listelerden elde edilen bilgiler, CPH2621 cihazının yakında çıkacak olan Nord 4 olabileceğini öne sürüyor.

CPH2621 için Eurofins sertifikası, cihazın 5.340mAh değerinde bir batarya ile geleceğini belirtiyor. Muhtemelen, tipik değeri 5.500mAh olacaktır. Sertifika ayrıca, cihazın 80W hızlı şarj cihazı ile sevk edileceğini de açıklıyor.

OnePlus'ın orta segment modeli kendisini aştı, performans testinde rakipsiz

Geekbench listelemesi, CPH2621'in Snapdragon 7+ Gen 3 çipseti ile geleceğini gösteriyor. Listeleme, çipsetin adını açıkça belirtmese de, CPU ve GPU detayları bu çipset tarafından desteklendiğine işaret ediyor. Listeleme, ayrıca cihazın 12 GB RAM ve Android 14 ile geldiğini gösteriyor. Tek çekirdekli testte 1818 puan ve çok çekirdekli testte 4526 puan aldı.

Camera FV 5 veri tabanı listelemesi, CPH2621'in ana kamerasının 12.6 megapiksel çözünürlükte görüntüler çekebildiğini gösteriyor. 4-in-1 piksel birleştirme desteği olduğu varsayılırsa, cihazın 50 megapiksel ana kamera ile donatılmış olabileceği düşünülüyor. Ayrıca, ana kamera f/1.9 diyafram açıklığı, 26.4mm odak uzaklığı ve OIS desteği sunacak. Ön kamera ise f/2.4 diyafram açıklığı, 25.2mm odak uzaklığı ve EIS desteği ile 16 megapiksel çözünürlük sunacak.