Mobil

Opera web browser iOS 8 için yenileniyor!

Safari'nin tekelinde olan iOS platformu için alternatif internet tarayıcıları iOS 8 ile birlikte ortaya çıkıyor.

Opera web browser iOS 8 için yenileniyor!

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS’un kendi internet tarayıcısı Safari web browser kullanıcılarına en iyiyi sunsa da özellikle Google ve FireFox kendi tarayıcıları ile Apple kullanıcılarını buluşturmaya oldukça hevesliler.

Google tüm servislerinin iOS tarafında mükemmel çalışması ve hataların hemen düzeltilmesi için bir mühendis çalışma gurubu kurmuşken FireFox’un da kendi tarayıcısı Opera Mini’yi iOS 8’e göre güncellemesi zaten beklenen bir durumdu.

Opera Mini web browser son zamanlarda kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor ve bu tarayıcı için bizde dahil olmak üzere birçok kişi “eskimiş” yakıştırmasında bulunuyordu.

FireFox’ta gelen bu eleştiriler sonrasında iOS 8 için optimize dilmiş yeni bir Opera web browser üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Yeni internet tarayıcısında Tarayıcı içine konan yeni yardımcı temalar ile ne yapmak istediğinizi anlayan Opera Mini web browser kişiselleştirilebilir özellikleri ile oldukça iyi bir iç çıkarmış gibi görünüyor.

1403875994_image-opera-mini.png

Sizde Safari’nin durağan arayüzünden sıkıldıysanız yeni Opera’yı mutlaka deneyin. iOS 8 ile birlikte internet tarayıcının Safari ve Chrome’dan daha hızlı olacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.