Mobil

OPPO bu tasarımla çok canlar yakar!

Oppo, edindiğimiz son bilgilere göre, ekranı kaydırılabilen bir telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. İşte detaylar!

OPPO bu tasarımla çok canlar yakar!

Oppo Inno Day, Çinli şirketin en son yeniliklerini açıkladığı yıllık bir konferans. Geçen yılki sürümde bir ekran altı kamera görmüştük ve yarın da 125 W hızlı şarjlı bir akıllı telefon bekliyoruz.

Ayrıca, OPPO'dan yeni bir patent başvurusu keşfedildi ve bu, OPPO'nun ekranı kaydırılabilen bir akıllı telefon geliştiriyor gibi göründüğünü görüyoruz.

OPPO'nun yeni tasarımı!

Bu patent, yukarı aşağı doğru, dikey olarak uzanan hareketli bir modeli gösteriyor. Model, en genel haliyle tıpkı mevcut ana modeller gibi. Patent ise Nisan ayı sonunda dosyalanmış ve resmi olarak 13 Kasım 2020 tarihinde duyurulmuş.

OPPO bu tasarımla çok canlar yakar! - Resim : 1

Patent görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, telefon, kare şeklinde küçük boyutlu bir telefon şeklinde küçültülebilir durumda, kompakt ve ince. Bunun için yukarı ve aşağı çekilebilen kaydırılabilir gibi görünen bir ekran tasarımı kullanıyor. Tüm makinenin boyutu ise mevcut ana modellere benziyor.

OPPO bu tasarımla çok canlar yakar! - Resim : 2

Telefonun ön tarafı delikli görünmüyor. OPPO muhtemelen ekran altı kamera teknolojisini kullanacak. Arka lens, telefonun her şekilde kameranın kullanıma müsait olmasını sağlamak için telefonun arkasında, üst orta kısmında yer alıyor. 

Bu ekran yalnızca bir dış tasarım olduğundan, ayrıntılı özellikleri henüz açıklanmadı. Taslak şu anda yalnızca bir patent ve özellikle de iyi ekran altı kameralar ve daha gelişmiş kaydırılabilir dokunmatik ekranlar büyük ölçekte seri üretilemeyeceği için OPPO'nun modeli seri üretime geçireceği anlamına gelmiyor.

Yorumlar
Hia Chu Yang
Oppo gangam star...oooopp oooop gangam star.....
Cevapla
Hakkı gürkaya
Nokia 6 kullanıyorum 3 yıl oldu bataryası 2 gün gidiyor kalite aynı gelse Türkiye ye yine Nokia alrim güncelleme süper güvenlik yapmalarını eksiksiz veriyor hiç bir marka Nokia kadar güncelleme vermiyor
Cevapla
Punta
Tasarım mı..? Yaw bu tel olayı kafaya takılacak şeymiydi ne tel var çok ta şık güzel hepsi birbirinin benzeri işte Parana göre modelleri mevcut tabii
Cevapla
💎G@kko💎
Yane ele çok da başarılı bi tasarım gibi durmi
Cevapla
Serkangaggo
He valla dorğu sölisin gaggo.. abuna gidip bide bı çuval para veriler ya bende ona gızim dinime imanıma
X Artık Biliniyor
Kendi yazdığı yorumu beğenen efsane :)
Ozan
Bunu diyen evde tırnağını yiyor bxbdbshs
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.