Oppo F27 Pro+ Geekbench görüldü, ana özellikler ortaya çıktı

Oppo F27 Pro+, Geekbench ve Camera FV-5 testlerinde görüldü. Telefonun ana özellikleri böylece ortaya çıkmış oldu.

Oppo F27 Pro+ Geekbench görüldü, ana özellikler ortaya çıktı

OPPO'nun yeni F27 serisi, 13 Haziran'da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Resmi açıklama henüz gelmemiş olsa da, seri iki modelden oluşacak: F27 Pro ve F27 Pro+. Bu modellerden F27 Pro, bu yılın başlarında Hindistan'da tanıtılan F25 Pro'nun halefi olarak gelecek. F27 Pro'ya ait bazı önemli detaylar geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Şimdi ise, F27 Pro+ modeli çeşitli platformlarda görülerek bazı bilgileri ortaya çıkardı.

OPPO F27 Pro+ modelinin çeşitli veri tabanlarında göründüğü belirtiliyor. Geekbench benchmark platformu, BIS sertifikasyon sitesi ve Camera FV-5 veri tabanında yer alan cihaz, CPH2643 model numarasıyla listelenmiş. BIS listelemesi herhangi bir detay vermese de, Geekbench sonuçları cihazın teknik özelliklerini kısmen açığa çıkardı.

Geekbench verilerine göre, OPPO F27 Pro+ modelinin anakart kod adı k6877va_64_k419 olarak geçiyor ve cihaz, 2GHz hızında çalışan altı çekirdek ile 2.60GHz hızında çalışan iki çekirdekten oluşan Dimensity 7050 işlemci ile güçlendirilecek. Cihazın 8GB RAM kapasitesine sahip olacağı ve Android 14 işletim sistemi ile geleceği de bu veriler arasında yer alıyor. Benchmark sonuçlarında, cihazın tek çekirdek testinde 886 puan, çoklu çekirdek testinde ise 2,305 puan aldığı belirtiliyor.

Camera FV-5 veri tabanına göre, OPPO F27 Pro+ modelinde 64MP çözünürlüğünde, f/1.7 diyafram açıklığına sahip ve elektronik görüntü sabitleme özellikli bir ana kamera bulunacak. Ayrıca, cihazın 8MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacağı öngörülüyor. Şu an için F27 Pro+ hakkında bilinenler bu kadar. Ancak markanın önümüzdeki haftalarda resmi detayları paylaşması bekleniyor.

Bu arada, OPPO F27 Pro'nun, Hindistan'da IP69 sertifikasına sahip ilk akıllı telefon olacağı konuşuluyor. Ayrıca, 3D kavisli AMOLED ekran ve çift tonlu deri arka panel ile geleceği tahmin ediliyor. Bu cihazların piyasaya çıkışı, teknoloji meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor.