Oppo Find X8 Ultra dört 50MP kameraya sahip olacak

Oppo'nun yeni amiral gemisi Find X8 Ultra, dört 50MP kamera ile gelecek. Ancak IMX858 periskop lensin değiştirilme ihtimali bulunuyor.

Oppo Find X8 Ultra dört 50MP kameraya sahip olacak

Oppo, Ekim ayında Find X8'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Cihazın Dimensity 9400 çipsetiyle donatılabileceği belirtiliyor. Find X8 Ultra ise Snapdragon 8 Gen 4 ile gelecek ve 2025'in ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Yeni bir sızıntı, Find X8 Ultra'nın kamera kurulumu hakkında ipuçları veriyor.

Digital Chat Station adlı tipster'a göre, Find X8'in arka tarafında dört adet 50 megapiksel kameraya sahip olması planlanıyor. Find X7 Ultra'da olduğu gibi, X8 Ultra da çift periskop telefoto kameraya sahip olacak.

Sızıntıya göre, Find X8 Ultra'nın mühendislik prototipi, 200 megapiksel periskop lensin yeteneklerini aşan bir optik zoom fotoğrafçılığı sunmayı hedefliyor. Bu, X8 Ultra'nın, 200 megapiksel periskop telefoto kamerasına sahip Vivo X100 Ultra'dan daha iyi optik zoom sonuçları sunabileceğini gösteriyor.

DCS, Find X8 Ultra'nın kamera kurulumunda Sony IMX858 sensörünün yer almayacağını belirtti. Bilindiği üzere, Find X7 Ultra'da 3x optik zoom sunan 50 megapiksel IMX890 lens ve 6x optik zoom destekli 50 megapiksel IMX858 lens içeren iki periskop telefoto kamera bulunuyor. X8 Ultra, IMX858 lensine sahip olmasa da IMX890'ı koruyabilir.

Find X8 Ultra'nın diğer detayları henüz gizli tutuluyor. Cihazın Galaxy S25 Ultra, Xiaomi 15 Ultra, Honor Magic 7 Ultimate ve Vivo X200 Ultra gibi modellerle rekabet etmesi bekleniyor. Find X8 serisinde, Find X8 Pro adlı bir ara modelin de bulunabileceği söylentiler arasında, ancak bu bilgi kesinleşmiş değil.

Sonuç olarak, Oppo'nun yeni Find X8 serisi, özellikle kamera yetenekleriyle dikkat çekmeye hazırlanıyor. Find X8 Ultra'nın, önceki modellere göre daha gelişmiş özellikler sunarak kullanıcıların beklentilerini karşılaması bekleniyor. Bu yeni serinin, piyasada nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor.