Oppo Find X2 Türkiye fiyatı belli oldu! Oppo da rakiplerine uydu!

Oppo'nun kısa süre önce tanıttığı Find X2 Türkiye'de satışa çıktı. Oppo Find X2 Türkiye fiyatı telefonları bekleyenleri üzecek cinsten. İşte detaylar.

Oppo Find X2 Türkiye fiyatı belli oldu! Oppo da rakiplerine uydu!

Ülkemizde kurumsal olarak faaliyetlerini sürdüren Çinli üreticilerden biri olan Oppo kısa süre önce yeni üst segment modellerini tanıtmıştı. Tanıtılan modellerden özellikle Find X2 Pro yüksek kamera kabiliyetleri ve DxOMark puanıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Çinli üretici pro modeli henüz ülkemize getirmedi. Fakat Oppo Find X2 bugün itibariyle Türkiye'de satışa çıktı. Böylece Oppo Find X2 Türkiye fiyatı da netleşmiş oldu.

Oppo Find X2 Türkiye fiyatı belli oldu! Oppo da rakiplerine uydu!

Son dönemde uygun fiyatları ile bilinen Xiaomi, Huawei gibi markaların bile üst segment modellerini absürt fiyatlarla satışa sunduğuna şahit olduk. Nitekim Oppo da Find X2 ile modaya uymuş görünüyor.

Zira Oppo Find X2 Türkiye fiyatı için belirlenen etiket 9.999 TL. Evet yanlış okumadınız Oppo yeni üst segment modeli için 10.000 TL fiyat biçti. Üstelik bu model pro olan versiyon da değil. Yani DxOMark'ta Mi 10 Pro ile aynı puanı alan modelden bahsetmiyoruz. 

Oppo Find X2 Türkiye fiyatı belli oldu! Oppo da rakiplerine uydu! - Resim : 1

Elbette Oppo Find X2'nin de teknik özellikleri itibariyle en üst segmente hitap ettiğini belirtmemiz gerekiyor.

Biliyoruz ülkemizdeki vergi yükleri çok fazla. Muhtemelen yakın zamanda da hafiflemeyecek. Lakin böyle giderse pek çok kişi için üst segment yeni bir telefon kullanmak hayal olarak kalacak. 

Genel olarak bakıldığında üst segmentteki bu fiyat politikası çok da sürdürülebilir görünmüyor. Sadece Oppo için değil. Diğer markalar için de aynı durum geçerli. Hali hazırda asgari ücretin 2300 TL civarında olduğu bir ülkede bunun 4 katına telefon satmak pek de kolay olmasa gerek.