Oppo Find X7 Pro, sekizgen kamera modülüne sahip olmayacak

Sızıntılara göre Oppo'nun yeni amiral gemisi Find X7 Pro, beklenen sekizgen kamera modülüne sahip olmayacak. Bu durum, telefonun tasarımı hakkında yeni spekülasyonlara yol açıyor.

Oppo Find X7 Pro, sekizgen kamera modülüne sahip olmayacak

Oppo'nun amiral gemisi akıllı telefonu Find X7 Pro, Çin'de yakında piyasaya sürülecek. Son zamanlarda sızdırılan tasarım görselleri, büyük bir sekizgen kamera modülü içeriyordu. Ancak, tanınmış bir sızıntı bilgisi paylaşan Digital Chat Station, bunun böyle olmayabileceğini iddia etti.

Oppo Find X7 Pro, Dairesel Kamera Modülünü Koruyor Bilinmesi gereken şu ki, Çinli teknoloji devi Oppo'nun gelecek ay, yani 2024 Ocak'ta Find X7 Pro modelini Çin'de tanıtması bekleniyor. Bu hafta başında ortaya çıkan elle çekilmiş görüntülerde Find X7 Pro'nun sekizgen bir kamera modülüyle gösterilmişti, ancak tanınmış sızıntı paylaşan Digital Chat Station bu iddiaları yalanladı. Görünüşe göre Oppo Find X7 Pro modeli, selefi Find X6 Pro'ya benzer bir dairesel kamera modülüne sahip olacak.

Oppo Find X7 Pro, sekizgen kamera modülüne sahip olmayacak

Yeni tasarım şemaları sayesinde, yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonun tasarımı hakkında daha iyi bir fikre sahibiz. Cihazın ön tarafında, selfie kamerası için ortada hizalanmış bir delikli kesim bulunuyor. Öte yandan, arka tarafında birden fazla kamera sensörü ve Hasselblad markasını barındıran büyük bir kamera adası var. Hatırlanacağı üzere, Find X7 Pro'nun 1 inçlik Sony LYT900 50 megapiksel ana kamera ile gelmesi bekleniyor.

Bu kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve sırasıyla 3x ve 6x optik zoom sunan iki 50 megapiksel periskopik telefoto kamera ile eşleştirilecek. Cihaz, 2K çözünürlük ve yüksek yenileme hızı sunan Samsung E7 veya BOE AMOLED bir ekranla donatılacak. Diğer dikkate değer özellikler arasında uydu bağlantısı ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SoC bulunuyor.