Oppo Find X8 serisi sadece bu işlemciyi kullanacak

Oppo'nun yeni Find X8 serisi, üstün performans sunan yeni işlemcisiyle geliyor. Kullanıcılar, bu güçlü işlemcinin avantajlarını merak ediyor.

Oppo Find X8 serisi sadece bu işlemciyi kullanacak

Oppo'nun Find X7 serisi Çin'de yeni piyasaya sürüldü, ancak Find X8 serisi hakkında şimdiden söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Son gelen bilgilere göre, Oppo'nun Qualcomm işlemcilerinden tamamen vazgeçip, Find X8 serisinde MediaTek'in Dimensity 9400 çipini kullanacağı iddia ediliyor.

Bu bilgiler, Weibo'da paylaşım yapan Smart Pikachu adlı bir kullanıcıdan geliyor. Pikachu'ya göre, her iki Find X8 modeli de Dimensity 9400 çipi ile donatılacak. Pikachu, modellerin isimlerini belirtmemiş olsa da, Find X7 serisinde X7 ve X7 Ultra modellerinin bulunduğu göz önüne alındığında, X8 ve X8 Ultra modellerinden bahsettiği düşünülüyor.

Ancak, bu spekülasyonlar daha güvenilir bir kaynaktan gelen Digital Chat Station (DCS) adlı kullanıcının önceki sızıntılarıyla çelişiyor. DCS, Find X8 serisi için üç modelin olacağını öne sürmüştü: Find X8, X8 Pro ve X8 Ultra.

Oppo Find X8 serisi sadece bu işlemciyi kullanacak - Resim : 1

Oppo Find X8 serisi sadece bu işlemciyi kullanacak

Bu çelişkili raporlar, Find X8 telefonlarıyla ilgili belirsizliğin hala sürdüğünü gösteriyor. Lansmanın birkaç ay uzakta olması nedeniyle, detaylar önemli ölçüde değişebilir.

İşlemci tercihine bakılmaksızın, MediaTek Dimensity 9400 ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4, etkileyici performans sunacak. DCS, Dimensity 9400'ün talimat başına döngü (IPC) performansında Snapdragon 8 Gen 4 ve Apple'ın A17 Pro'sunu geçebileceğini bile iddia etti.

Qualcomm'un yaklaşan Snapdragon 8 Gen 4'ünün, önemli performans artışları sağlayacak dahili Oryon CPU çekirdeklerini kullanması bekleniyor. Oppo, amiral gemisi telefonlarında en üst düzey performansı sağlamak için her iki çipsetten birini tercih edebilir, ancak nihai karar henüz net değil. Find X8 serisi hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktıkça, sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.