Oppo Pad Air 2’nin kilit özelliklerinden bazıları gün yüzüne çıktı

Çinli teknoloji devi Oppo tarafından geliştirilen ve yakın zamanda satışa sunulacağı düşünülen Pad Air 2’nin özellikleri netleşmeye başladı.

Oppo Pad Air 2’nin kilit özelliklerinden bazıları gün yüzüne çıktı

İlk altı ayı geride bıraktığımız 2023 yılında, Çin'deki birkaç marka amiral gemisi tabletlerini piyasaya sürdü. Vivo Pad 2, Oppo Pad 2, Xiaomi Pad 6 serisi ve ZTE Axon Pad 5G, bu yeni modeller arasında yer alıyor. Spekülasyonlar, bu markaların bazılarının bütçeye uygun tablet modellerini piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor. Çinli teknoloji devi Oppo, yeni bir tablet üzerinde çalışıyor ve bu cihaz, Çin'de radyo sertifikası almış durumda. Tahminler, cihazın piyasaya sürüldüğünde Oppo Pad Air 2 olarak adlandırılacağı yönünde.

Beklentilere göre, OPPO Pad Air 2'nin Ağustos ayında lansmanı yapılacak. Yeni tabletin model numarası, Çin pazarı için OPD2301 olarak belirlenmiş. Listede çift bant Wi-Fi ve Bluetooth desteği görülebilirken, cihazın diğer özellikleri hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Bu nedenle, cihazın 5G bağlantısının olup olmayacağı henüz belirsiz.

Oppo Pad Air 2’nin kilit özelliklerinden bazıları gün yüzüne çıktı

Duyum hesaplarına göre, Oppo Pad Air 2'nin 8.000mAh batarya ile donatılacağı belirtiliyor. Bu tabletin, Çin pazarında Vivo Pad Air 2, Redmi Pad 2 ve Realme Pad 2 gibi tabletlerle rekabet etmesi bekleniyor.

Ağustos ayında Oppo'nun, Çin'de büyük bir lansman etkinliği düzenlemesi planlanıyor. Bu etkinlikte, Oppo Find N3 katlanabilir telefonun ve Oppo Watch 5 serisinin tanıtılması bekleniyor. Oppo'nun aynı etkinlikte Oppo Pad Air 2'yi de duyurması olası görünüyor.

Katlanabilir telefon modeli, 3,36GHz hızında çalışan Snapdragon 8. Nesil 2 yonga seti, 50W kablosuz şarj, periskop yakınlaştırma kamerası ve IP derecelendirmesi gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. En son gelen duyumlara göre, "Kuyruklu Yıldız" kod adlı Oppo Watch 5, kavisli kenarlı kare bir ekran, 570mAh batarya ve eSIM desteği ile gelecek. Bu modelin, siyah karbon fiber ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.