Oppo popüler modeli için önemli bir güncelleme yayınladı!

OPPO son dönemlerde cihazlarına güncellemeleri hız kesmeden sunmaya devam ediyor. İşte bu kapsamda şirketi yeni eylemleri.

Oppo popüler modeli için önemli bir güncelleme yayınladı!

OPPO son dönemlerde cihazlarına güncelleme sunma konusunda oldukça hızlı davranıyor. Şirket popüler modellerine beklenen güncellemeleri sunmaya hız  kesmeden devam ediyor. Bugün erken saatlerde, Oppo, Hindistan'da üst düzey Reno 8 Pro 5G akıllı telefonu için yeni Android 13 işletim sistemi tabanlı ColorOS 13 beta güncellemesini yayınlayacağını duyurdu. İşte bilmeniz gereken tüm detaylar.

Oppo popüler modeli için önemli bir güncelleme yayınladı!

Çinli akıllı telefon üreticisi, ColorOS 13 beta güncellemesinin ilk partisini başlatacağını ve şu anda kayıtların açık olduğunu duyurdu. Özellikle marka, bu güncellemeyi yalnızca Reno 8 Pro 5G modelinin 5.000 kullanıcısına sunacak. Başka bir deyişle, büyük güncellemenin beta programı da kademeli olarak başlatılıyor. Beta sürümünün resmi son sürüm olmadığını hatırlatalım, bu nedenle küçük hata sorunları veya diğer kararsızlık biçimleriyle karşılaşabilirsiniz.

Oppo, bu güncellemeyle ilgili bazı önemli detayları da paylaştı. Bunlardan en önemlisi ise yeni işletim sisteminin “cihazınızı otomatik olarak optimize etmek için birkaç işlem yapacağı”. Bu da cihazınızın ısınmasına, gecikmesine ve pilin hızlı boşalmasına neden olabilir. Güncellemenin ardından ekranı kapatmanızı ve cihazınızı bir gece boyunca şarj etmeniz öneriliyor. 

Bu nedenle beta ile ilgilenenlerin Reno 8 Pro akıllı telefonlarını güncellemeden önce akıllı telefonlarının verilerini yedeklemeleri de tavsiye ediliyor. İlginç bir şekilde, yeni Android 13 işletim sistemini desteklemeyen bazı üçüncü taraf uygulamalar olacak. Bu beta programı özellikle Hindistan pazarı içindir ve beta için başvuranlar, başvurunun kabul edilmesinden sonraki 3 iş günü içinde güncellemeyi alırlar.