Oppo Reno 8T 5G’den ilk haberler gelmeye başladı

Çinli teknoloji şirketi Oppo tarafından geliştirilen ve fiyat performans meraklıları için iyi bir seçenek olan Reno modellerine bir yenisi daha ekleniyor.

Oppo Reno 8T 5G’den ilk haberler gelmeye başladı

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, son zamanlarda oldukça önemli işlere imza atıyor. Amiral gemisi modellerden tutun da giriş seviyesi cihazlara kadar pek çok farklı kategoride çok güzel akıllı telefon seçeneklerine sahip olan Oppo, Kasım ayında Reno 9 serisini tanıtarak bu durumu bir kademe daha ileri taşımıştı.

Yeni serinin tanıtılmasıyla birlikte, Oppo’nun uzun bir süre Reno modelleriyle yeniden uğraşmayacağı düşünülüyordu ancak ortaya çıkan yeni bilgiler, durumun hiç de böyle olmadığını göstermiş oldu. Duyumcular tarafından ortaya atılan bilgilere göre Oppo, şu sıralar Reno 8T 5G modeli üzerinde çalışıyor.

Oppo Reno 8T 5G’den ilk haberler gelmeye başladı

Bu cihaza ilişkin henüz ortaya çıkmış çok net bilgiler mevcut değil. Ancak geçtiğimiz günlerde ilk defa bir sertifikasyon sürecinde kendini gösteren Oppo Reno 8T 5G’nin, 33W hızlı şarj desteği sunacağı kesinleşmiş oldu.

Öte yandan, 2022 yılının Kasım ayında tanıtılan Oppo Reno 9 serisinin yankıları da sürüyor. Serinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan Oppo Reno 9 Pro+ Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti desteği ve 16GB RAM 256GB / 512GB dahili depolama alanı özellikleriyle fazlasıyla ilgi çekmişti.

Ayrıca telefonun arka yüzeyinde 50MP + 8 MP + 2MP’den oluşan üçlü, ön yüzeyinde ise 32MP’den oluşan tekli kamera kurulumlarının bulunduğunu da tekrar hatırlatmış olalım.