OPPO X konsept modeli çığır açacak!

OPPO X 2021 konsept modeli ile katlanabilir telefonlara meydan okuyor. Firma yeni modeli ile ekran teknolojisinde çığır açacak!

OPPO X konsept modeli çığır açacak!

OPPO, katlanabilir akıllı telefonlara alternatif olacağını düşündüğü yeni nesil OPPO X 2021 ile ilgili görselleri sızdırdı. Görünen o ki firma bu modeli ile gerek akıllı telefon pazarında gerekse ekran teknolojilerinde çok ses getireceğe benziyor.

OPPO X 2021 konsept cihazı yuvarlanabilir bir ekran teknolojisine sahip. OPPO'nun bu yuvarlanabilir telefonu ilk olarak geçen yıl tanıtmıştı ve sadece bir konsept telefon gibi görünüyordu, ancak OPPO'nun sonraki duyuruları, telefonun her şeye rağmen bir tüketici ürünü olarak piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Asıl sorulması gereken soru şu? OPPO X 2021 modelini kitlesel pazar için piyasaya sürülebilecek mi?

İşte OPPO X 2021 Konsept Model

OPPO X konsept modeli çığır açacak! - Resim : 1

OPPO X 2021'i ne zaman görebileceğimiz hakkında doğrulanmış bir ayrıntı yok, ancak aşağıda belirtilen videoların ortaya çıkmasıyla, şirketin potansiyel kullanıcıların eline verdiği birden fazla test cihazına sahip olduğu görülüyor. Bu kanıt sadece bir konsept gibi görünen cihazın, yakın zamanda kullanıcılar ile buluşabileceği ihtimalini göstermektedir.

Kaydırılabilir telefon ekranlarının katlanabilir modellere mi yoksa bu sportif çevrilebilir ekranlara mı alternatif oluşturacağını ölçmek zor, ancak kesin olan bir şey var ki, OPPO X 2021, akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirecek.

OPPO X 2021 Konsept Model Videosu

Kaydırma ekran, bir parşömeni açmak gibi 6.7 inç ekrandan 7.4 inçe kadar yanlara doğru genişleyebileceği anlamına geliyor. OPPO X 2021, sürekli değişen silindir motor güç aktarma organı sayesinde çalışıyor, böylece ekran minimum ve maksimumu arasında herhangi bir boyut oluşturabiliyor. OLED ekranı düzgün bir şekilde hareket ettirmek ve hasar görmesini önlemek için iki motor sabit bir kuvvet uyguluyor. Ekran çeşitli farklı boyutlarda olabileceğinden OPPO, video izlemek, oyun oynamak, bir e-kitap okumak veya çoklu görev yapmak gibi farklı görevler için nasıl ayarlayabileceğinizi de yukarıdaki video ile gösteriyor.

Bu yaklaşımın önerilen avantajı, şu anda mevcut olan katlanabilir veya katlanabilirlerin alternatiflerin aksine, tekrar tekrar katlandıktan sonra ekranlarda görünebilecek kırışıklıkları en aza indirmesi olacağı tahmin ediliyor. Tabii ki, OPPO X 2021 modelini deneyene kadar durumun böyle olup olmadığını bilemeyeceğiz, ancak prensip olarak kesinlikle mantıklı.

Kablosuz Uzak Şarj Teknolojisi

Yuvarlanabilir ekran, OPPO X 2021'deki en son teknolojinin tek parçası olmayacak. Şirket ayrıca telefonu kablosuz hava şarj teknolojisini ortaya çıkarmak için örnek cihaz olarak kullanıyor. Xiaomi'nin benzer Mi Air Charge’nın daha kısa menzilli bir sürümü, telefonun fiziksel temasta olmasa bile uyumlu bir şarj cihazından şarj olmasını sağlayacak.

Fiyat konusunda ise hem kaydırma ekranı ile hem de yeni kablosuz hava şarj teknolojisi ile cihazın son derece pahalı olmasını bekliyoruz. Yine, bu henüz yeni bir teknoloji ve daha önce denenmemiş bir teknoloji. Dolayısı bir fiyatı temel almak için karşılaştırılabilir modeller dikkate alınabilir. Şüphesiz en yakını, son birkaç yıldır piyasaya sürüldüğünü gördüğümüz katlanabilir telefonlar olacaktır.