Optimus 4X HD için Jelly Bean güncellemesi başladı !

Merakla beklenen güncelleme nihayet kullanıcılara ulaşmaya başladı.

Optimus 4X HD için Jelly Bean güncellemesi başladı !

Geçtiğimiz yıl MWC etkinliğinde resmiyet kazanan Optimus 4X HD için Android 4.1.2 Jelly Bean kısa süre önce sızdırılmıştı. XDA geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılan yazılımı yükleyip tecrübe eden birçok kullanıcının oldukça stabil bulduğu güncelleme, şu sırala resmi olarak dağıtılmaya başlandı.

Avrupa’da kullanıcılara ulaşan güncellemenin kısa süre içerisinde ülkemiz kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor. LG PC Suite uygulaması ve OTA üzerinden sunulan güncelleme kapsamında daha hızlı bir sistem, LG UI+ geliştirmeleri, daha kapsamlı bir bildirim çubuğu, Google Now, çevrim dışı sesle yazma seçeneği, yeni bir müzik çalar uygulaması ve bir dizi iyileştirmeler kullanıcılara aktarılıyor.
1365146345_copy-medium01-1.jpg

Optimus 4X HD’nin teknik özelliklerini hatırlatacak olursak, 4.7 inç boyutunda 1280 x 720 piksel True HD IPS ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3, 8MP arkadan aydınlatmalı kamera, 1.3MP ön kamera, 1GB RAM, 16GB dahili hafıza, microSD desteği, 2150mAh kapasiteli pil, DLNA, Wi-Fi Direct, MHL portu, 8.9 mm kalınlık ve 133 gram ağırlık.