Orta segment akıllı telefonların kralı belli oldu

AnTuTu tarafından her ay paylaşılan en hızlı akıllı telefonlar listesinin bu ay ki konukları, orta segment modeller oldu.

Orta segment akıllı telefonların kralı belli oldu

Her ne kadar AnTuTu eski günlerdeki popülaritesinden uzak olsa da ünlü platform aylık periyotlar halinde paylaştığı enler listeleriyle adından bahsettirmeye devam ediyor. Ünlü performans platformunun paylaştığı son listede ise, Android dünyasının en hızlı orta segment akıllı telefonu hangisi sorusuna yanıt arandı.

Listenin en başında yer alan isme baktığımız zaman, burada bizleri iQOO Z6’nın karşıladığını görüyoruz. Teste Snapdragon 778G+ yonga seti ve 12GB / 256GB donanımlarıyla katılan akıllı telefon, 600 bin psikolojik sınırını aşan tek telefon oldu ve testi 600.109 puanla birinci sırada tamamladı. İkinci sırada 583.635 puan alan Honor 80’i görüyoruz ki bu telefon ise yonga seti tercihini Snapdragon 782G’den yana kullanmıştı.

Orta segment akıllı telefonların kralı belli oldu

Üçüncü sırada bulunan Xiaomi Civi 2, 573.231 puan alırken, bu telefonun Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden güç aldığını ve 8GB / 256GB birimleriyle karşımıza çıktığını hatırlatalım. Liste bu şekilde uzayıp gidiyor ancak ilk 10 içerisinde bulunan akıllı telefonlara baktığımız zaman, bir hayli ilginç bir detay gözden kaçmıyor.

Orta segment akıllı telefonların kralı belli oldu - Resim : 1

AnTuTu tarafından paylaşılan en hızlı Android işletim sistemli orta segment akıllı telefonlar listesindeki cihazların tamamı gücünü Snapdragon modellerinden alıyor. Bir diğer ifade ile bu listede Qualcomm’un en büyük rakibi MediaTek’ten hiçbir isim yer almıyor. Tabi bu da rekabette kimin önde olduğunu tartışmasız bir şekilde ortaya koymuş oluyor.