Mobil

Ortalık kızışacak! 1800 TL'lik Elephone PX Türkiye'de satışa çıktı!

Gün geçmiyor ki yeni bir Çinli akıllı telefon üreticisi daha Türkiye pazarına girmesin. İşte ülkemizde yeni satışa sunulan Elephone PX!


Türkiye pazarının Çinli üreticilerin uğrak noktalarından biri haline geldiğini söyleyebiliriz. Zira uygun fiyat politikası güden Çinli akıllı telefon üreticileri, ülkemizde kısa süre içerisinde hayli geniş kitlelere ulaşabiliyorlar.

2 - 3 yıl öncesine kadar ülkemizde sınırlı sayıda Çinli akıllı telefon üreticisi bulunurken şimdilerde ise Huawei, Honor, Xiaomi, Oppo, realme, Meizu, OnePlus, Tecno gibi pek çok isim boy gösteriyor. Nitekim kısa üre önce bu isimlere bir yenisi daha eklendi. Elephone.

Türkiye pazarına sınırlı sayıda cihazla giriş yapan Elephone'un dikkat çeken modellerinden birisi de PX oldu. 1800 TL civarındaki fiyatıyla kullanıcıların ilgisini çeken Elephone PX hakkındaki ilk detaylara aşağıdaki videomuzdan göz atabilirsiniz.

Ortalık kızışacak! 1800 TL'lik Elephone PX Türkiye'de satışa çıktı!

Telefon  ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Elephone PX fiyatı uygun olmasına karşın teknik özellikler tarafında beklentilerin altında kalan bir model. Dış görünüşüne baktığınızda gerçekten kaliteli bir telefonmuş hissiyatı yaratıyor. Pop-up kamerası, arka tarafta dikey olarak konumlandırılmış 3'lü ana kamera görünümüne sahip çift ana kamerası ve diğer detayları telefonun albenisini arttırıyor.

Lakin günün sonunda durumun pek de böyle olmadığını belirtmemiz lazım. Zira telefonla yaptığımız ilk testler pek de umut vaat etmedi. Önümüzdeki günlerde bu telefonun detaylı incelemesinin yanı sıra kamera ve oyun performansını da gözler önüne sereceğiz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Video içeriklerimiz YouTube kanalımızda 1 - 2 gün önce yayına giriyor. Eğer siz de videolardan hemen haberdar olmak istiyorsanız kanalımıza abone olabilirsiniz.

Yorumlar
Erkan ceylan
Türkiye pazarına bir telefon daha giriyor diyorsunuz çok güzel peki bizim terli telefon yapan firmalarımız neredeler çünkü para kazanmadiklari için yoklar neden şu günlerde bizimkiler çikipfiyatlar şu Fiat diyeucuz fiyatlarla rekabet etmiyor .cinden150 /200$ ithal geliyorsa yerli üretim bu fiyatlara neden satamiyor
Cevapla
creative
çünkü çinli firmalar ülkemize girerken bitmiş ürün gümrükten giriyor ve vergilendirme ona göre oluyor.Yerli denen üretm ise tüm parçalar(bellek yongası işlemci çipset antenleri vs) hepsi yurtdışından geliyor gümrükten her gelişinde de vergilendirme oluyor her parça için böylece çinlinin 300 tl ye imal ettiği cihazı yerli marka 500 tl ye imal ediyor.Peki neresi yerli o zaman dersen anakart dizilimini kendi yapıyor bileşenleri kendileri belirliyor tasarımı kendilerine ait tabi bu vestel ve gm için geçerli.Yarı iletken pazarı ülkemizde olmadığı için maalesef durum bu.Bu pazarın oluşması için bazı çalışmalar var ancak bunların meyvesi ancak 15-20 seneye çıkar.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.