Mobil

Ortam sıcaklığının AnTuTu Benchmark testlerindeki etkisi! Resimli

Sıcak ve soğuk ortamda yapılan AnTuTu testinde sonuçlarda büyük farklılık ortaya çıkar mı? AnTuTu Benchmark testlerinde telefonda en yüksek puan nasıl alınır?

Ortam sıcaklığının AnTuTu Benchmark testlerindeki etkisi! Resimli

Akıllı telefon üreticilerinin bir kısmının, benchmark uygulamalarında maksimum sonuç alabilmek uğruna ufak tefek uyanıklıklar yaptıkları eskiden beri bilinir.

Ünlü markaların başvurduğu bu yöntemi son kullanıcı olarak bizler yaptığımızda ortaya çıkan sonuç bizleri hayal kırıklığına uğratıyor. Sentetik testlerin elbette gerçek hayatta cihazın nasıl bir performans ortaya koyduğunu gerçekçi olarak yansıtamadığı biliniyor. Testlerdeki hilelerin de gerçek performans açısından pek bir anlam ifade etmediğini çoğu kullanıcı biliyor. Ancak tüketicinin yanıltılmaya çalışılması haberimizin temel konusu. Peki üreticilerin AnTuTu Benchmark testlerinde cihazlarıyla aldığı yüksek puanları bizler alabilir miyiz? Elbetteki alabiliriz. Hep üreticiler uyanıklık veya hile yapacak değil ya....

 Dilerseniz AnTuTu Benchmark testinde nasıl yüksek puan alınır ona geçelim.

●Öncelikle teste tabi tutacağınız telefonunuzu olabildiğince soğutun.(Bunun için mermer veya soğuk bir nesne üzerinde mümkünse kılıfsız bir şekilde biraz bekletin)Yapılan testlerde işlemci sıcaklığı cihazınızdan maximum performans alabilmeniz için önemli bir faktördür. Bunu bilmenizde fayda var.

●Şimdi yeterince soğuduğunu düşündüğünüz cihazınızı AnTuTu Benchmark testine sokabilirsiniz.(Test sonuçları ağzınızın açık kalmasına sebep olabilir) Zira işlemci sıcaklığının testlerde etken olduğunu söylemiştim.

                                                     1424512133_img20150221114837.jpg1424512150_img20150221114626.jpg

                                                                                          Oda sıcaklığında Nexus 5 ile yapılan test sonucu

Yukarıdaki testten sonra Nexus 5'imizi dışarıda karlı ve soğuk ortamda bir süre beklettikten sonra yeni bir test daha uyguladık. Ortaya çıkan sonuç mükemmel...

                                                   1424512174_img20150221114514.jpg1424512191_img20150221114647.jpg                                                

                                                                              Dış mekanda soğuk bir ortamda Nexus 5 ile yapılan test sonucu

 Bu sonuçlardan sonra firmaların testlerde işlemci soğutma yöntemini yaptığına kanaat getirdiniz değil mi? İster sonuçlarda hile yapılmış olsun ister normal bir durum olsun, bir benchmark ile diğerinin puanı ve sıralaması tutmuyor. Bu durum da cep telefonlarının performanslarıyla övünen markalara duyulan güvende sarsılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.