Mobil

Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı! Apple zorda!

Dünyaca ünlü uyuşturucu taciri Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar Apple’a dava açtı. Escobar davayı kazanırsa Apple 2.6 milyar dolar ödeyecek.

Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı! Apple zorda!

Sanırım Pablo Escobar ismini duymayan yoktur. Özellikle de Netflix’te yayınlanan Narcos dizisinin ardından Escobar’ın hikayesi milyonlarca kişiye ulaşmış oldu. Her ne kadar Pablo Escobar ölmüş olsa da soyadı hala yaşamaya devam ediyor.

Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı! Apple zorda!

Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar sürpriz bir kararla Apple’a daha açtı. Roberto Escobar, Apple’ın sözüne güvenerek iPhone X’in güvenli olduğunu ve 2018’de bu telefonlardan bir tane aldığını ifade etti. Ardından “Diego” kod isimli bir şahsın FaceTime üzerinden bazı bilgileri ele geçirerek kendisini tehdit ettiğini belirten Escobar şirkete 2.6 milyar dolarlık dava açtı.

Bununla da yetinmeyen Escobar 24 ayar altın kaplama iPhone 11 modellerini 499 dolardan satışa çıkaracağını açıkladı. Hatta bunun için bir tanıtım videosu bile yayınladı. Elbette buradaki temel amaç Apple’ın iPhone modellerinin bir hiç olduğunu ispatlamak.

Hızını alamayan Escobar, ripapple.com alan adını da satın aldı. Açık konuşmak gerekirse Roberto Escobar kafayı Apple’a takmış gibi görünüyor. Elbette burada istenen tazminat bedelinin çok uçuk olduğunu kabul etmek gerekiyor. Her ne kadar bu meblağ Apple için kritik bir sorun olmasa da davanın sonuca ulaşması başka kullanıcıların da benzer davalar açmasına zemin hazırlayacaktır. İşte o zaman Apple için sonun başlangıcı olabilir. Tabi ki bu hayli zayıf bir ihtimal.

Yorumlar
Al9
Apple zaten bir hic ayponu genelde toplumda yer bulamamış parası olan ama ezik tipler kullanıyor karakterinden ziyade telefonuma bak diyen tipler o paraları etmeyen hava buharından arıza yapan ucuz bir mal sana diyorum Mal.
Cevapla
Xxx
Sizin etrafınızda genelde o ezik, karaktersiz tipler var demek. Dikkat edin size de sirayet etmesin. Apple fanı vs değilim ama kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Apple en dayanıklı telefonları yapıyor günlük kullanım için. Üçüncü yılını bitirmiş 6s Plus telefonum hala çok akıcı ve rahat kullanıma sahip. Ben de sevmem markayı ama yiğidi öldür hakkını yeme. Havadan falan nem kapmıyor bir yerlerinizden element uydurmayın. Nerdeyse en iyi müşteri hizmetlerine ve memnuniyetine sahip. Bir hiç mi?😀
kemal kuzu
İbretlik tespit yapmişsiniz helal olsun size o kadar doğru ki söyledikleriniz tebrik ediyorum sizi
Mustang
Saçma sapan haber değeri olmayan yazılar yazmaktan vazgeçin artık. Yazının sonundaki zayıf ihtimal cümlesi sizin özetiniz gibi.
Cevapla
rocky
Amerika Kolombiyali birine ne olursa olsun dava kaybettirmez. Kaldi ki sanik ve davacinin Apple ve Escobar oldugu dusunulurse.. guler gecerler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.