Güncel

Trump sosyal medyaya ayar verme peşinde!

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal ağlara yeni bir düzenleme getirmeyi planlıyor.

Trump sosyal medyaya ayar verme peşinde!

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya ile ilgili yeni düzenlemeler içeren bir kararnameyi imzalayacak. Bugün imzalanması gereken kararnamede sosyal medya platformları ile ilgili bazı düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

Trump sosyal medyaya ayar verme peşinde!

Konuyla ilgili açıklama Trump'ın başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarını kapatma tehdidi sonrasında geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Perşembe günü ABD Başkanı'nın sosyal medya platformlarına yeni düzenleme getirecek bir kararnameyi imzalayacağını duyurdu.

Atılan bu adım Twitter'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ve sosyal medya platformlarında dezenformasyonun yayılmasını engellemek için bazı paylaşımların altına eklenen 'bilgiyi doğrulama' etiketi polemiğinin bir sonucu oldu. bu yeni düzenleme Donald Trump'un yaptığı bir paylaşımın altına da eklendiği için tartışmalar başlamış ve Trump Twitter'ı 3 Kasım'daki seçimlere müdahale etmeye çalışmak" ve "ifade özgürlüğünü kısıtlamak" ile suçlamıştı.

Yayınlanacak kararnamede ne gibi düzenlemelerin bulunduğu şimdilik net değil. Ancak donald Trump'ın sosyal ağları kapatmaya kadar gidecek yöntemler kullanabileceği konuşuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.